zeggen dat het slechter is dan het nieuwe." Joan: "Stel dat we alleen maar jonge mensen zouden hebben, wat zou er dan veranderen?" Boy: "Mag ik daar zo even op terugkomen?" Joan: "Ik snap je aarzeling wel. Ik ben de oudste die hier werkt, misschien hou ik onbewust wel een aantal dingen tegen. Kijk, we organiseren de 'Week van de Loopbaan Gezondheid'. Kun je in de tijd van de baas meedoen aan een workshop yoga of werkstress. 'Zijn we helemaal gek geworden', is dan mijn eerste reactie. Maar nu zie ik dat het op zich heel logisch is dat er een relatie tussen werk en gezondheid is en dat we allemaal langer moeten doorwerken en dus moeten investeren in de inzetbaarheid van medewerkers. Daar denk ik wel over na. Soms duurt dat even." Joan: "Maar wat willen jullie van mij weten?" Mick: "Hoe vindt u het om bij het waterschap te werken?" Joan: "Het is geweldig bedrijf. We zijn met dingen bezig die er echt toe doen. De waterkeringen zie je elke dag, als het zeikt van de regen moet dat water ergens naartoe en als je naar de wc gaat, wil je dat die drol ook weggaat. De werksfeer vind ik ook belangrijk, ik ervaar geen afstand tussen top en werkvloer. Kijk, het is niet dat ik makkelijk ben, ik wil niet met iedereen vrienden blijven. Er moet gewerkt worden en anders kan je een schop onder je reet krijgen." Mariano: "Zijn er dingen die u anders zou doen als u het opnieuw kon doen?" Joan: "Ja, zeker. Dat zijn dingen die over benoemingen van mensen gaan. Van zakelijke beslissingen bij fusies of structuur heb ik geen spijt, dat zou ik zo weer doen." Charlotte: "Had u het ook naar uw zin gehad als u een lagere functie zou hebben gehad of wilde u altijd al directeur zijn?" Joan lachend: "Ja, ik wil wel graag de baas zijn. Ik zou er niet aan moeten denken dat er een of andere pief aangenomen wordt die mij gaat zeggen wat ik moet doen." Joan: "Boy, wil je nog terugkomen op mijn vraag?" Boy: "Lastig. Maar ik zou zorgen dat er kennis en ervaring overgedragen wordt. Als straks al die oudere collega's eruit gaan, gaat er een schat aan ervaring weg. Het zou zonde zijn als dat verloren gaat. Je zou schoolverlaters kunnen aantrekken zodat ze al eerder kunnen meelopen dan pas als er iemand weggaat." Joan ziet serieus mogelijkheden in het aantrekken van jonge mensen maar sluit lachend af: "Maar wat voor mij een jonge meid is, is voor jullie een ouwe tang." 10 Vijf van onze stagiairs in gesprek met secretaris-directeur Joan de Visser. Ook stagecoördinator Anneke Damming (linksonder) luistert aandachtig: "We bieden stageplaatsen aan omdat we jongeren willen helpen om hun opleiding goed te kunnen afronden." Scheldestromen winter 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 10