24 j. Zeeuws archief O Rooien, rusten, planten winterhand? Het bewaart O kilometer papier voor het waterschap Hoe werkt een Het rubber van een normale autoband wordt harder bij kou. Het rubber krijgt dan minder grip op de weg. Dat geldt niet voor het rubber van winterhanden. Dat wordt bij kou door een andere samenstelling minder hard, waardoor de grip op het wegdek behouden blijft. Daarbij wordt het bandoppervlak in meerdere kleine stukjes verdeeld door inkepingen in de profielblokken. De winterhand heeft hierdoor meer aangrijpingspunten op het wegdek. En meer contact met de ondergrond verbetert de grip. (bron: Questj Na gemiddeld een dag is het vieze water dat op de rioolwaterzuivering binnenkomt, weer schoon. Het gezuiverde afvalwater gaat dan terug de natuur in. Jaarlijks zorgen we voor onze beplanting. Dode en zieke bomen rooien we voor de veiligheid van de weggebruiker. Het gebeurt daarom wel eens dat een berm er minder vrolijk uit ziet. Niet getreurd, er komen altijd bomen terug. Het is echter belangrijk om een berm een tijdje rust te gunnen. Meestal komen we het jaar erop terug om nieuwe bomen te planten. Speuren naar 99 Ze zijn schuw en laten zich niet snel zien. Daarom moetje de juiste plekjes weten te vinden om reeën te spotten. Op 24 december en 2 januari, wijst een gids van Staatsbosbeheer de weg. Neem wel uw verrekijker mee en meld u vooraf aan bij de VVV Schouwen-Duiveland, via het telefoonnummer 0111-450524. De excursies vertrekken om 15.30 uur vanaf de excursieschuur aan de Kraaijensteinweg 140 in Westenschouwen. door Janneke la Gasse reeen Scheldestromen winter 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 14