We zetten onze jongste collega's aan tafel bij de oudste: secretaris-algemeen directeur Joan de Visser (65). Joan: "Hoe komen jullie bij het waterschap?" Mick (17), tweedejaars mbo ICT-beheer: "Ik was hier al meerdere keren geweest met school. Het had een goede indruk gemaakt. Ook wordt het waterschap door Scalda aanbevolen als goede stageplek." Joan: "Waarom?" Mick: "Omdat je hier goede middelen krijgt en goed wordt begeleid." Ook derdejaars mbo'er ICT-beheer Mariano (19) heeft een stageplek bij Automatisering: "Je wordt hier op een goede manier aan het denken gezet, het wordt niet voorgekauwd en je krijgt eigen werk." Boy (21) studeert mbo Werktuigbouwkunde: "Ik help bij storingen en bij de revisie van pompen. Ik kom door heel de provincie. Je wordt als stageloper meer betrokken bij het werk dan ik van tevoren dacht." Joan: "Iedereen krijgt dus wel echt werk op niveau, geen rotklusjes als stofzuigen en koffie halen. Dat gebeurt elders natuurlijk best." Mariano: "Ik heb echt de indruk dat we worden opgenomen in de groep, ze denken niet 'het is maar een stagiair'." Charlotte (19), studente Mediavormgeving aan het Grafisch Lyceum, herkent dat gevoel: "Je wordt voor vol aangezien hier. Mijn omgeving vraagt wel eens wat er vormgegeven kan worden binnen een waterschap. Men is niet altijd bewust van het feit dat overal een gedachte achter zit en dus een vormgeving. Of dat nu een poster voor een open dag is of het personeelsblad." Delony (22), hbo-studente HRM (personeelszaken, red.) kende het waterschap via een meeloopdag: "Ik zag op personeelsvlak veel waarvan ik onder de indruk was: het nieuwe werken, medewerkersonderzoek en het werken met competenties. Allemaal dingen die mij aanspraken." Joan: "En hoe is het nu?" Delony: "Ik vind dat er op personeelsgebied al veel ontwikkeld is als ik het vergelijk met eerdere stagebedrijven, die waren aan veel veranderingen nog niet toe. Het enige waar ik tegenaan loop is de leeftijdskloof. Het is niet storend maar ik mis toch een soort van tussengeneratie omdat de gemiddelde leeftijd vrij hoog is (48, red.)." Joan: "Boy, hoe zit dat bij jouw stageplaats?" Boy voorzichtig: "De meeste medewerkers zijn al wel op leeftijd." Joan: En de techniek, is die modern vind je?" Boy aarzelt even: "Nou, de techniek van sommige installaties is ook wel op leeftijd maar dat wil niet Er komen zo'n 20 stagiairs per jaar bij het waterschap. Van snuffelstage tot meeloop of afstudeerstage op mbo- of hbo-niveau. Enkele voorbeelden van vakgebieden waarin we vaak stageplaatsen hebben: procestechniek, verkeerskunde, werktuigbouw, waterbeheer, elektrotechniek, ICT, vormgeving, civiele techniek en communicatie. Ook interesse? Mail naar stage@scheldestromen.nl Scheldestromen winter 2015

Scheldestromen/de Waterwerker | 2015 | | pagina 8