Waar denkt u aan bij het Leger des Heils? Kleding, daklozenopvang en majoor Bosshardt misschien? Hoe zit dat in Zeeland? We nemen een kijkje bij het korps Walcheren en spreken met de officier en een jonge heilssoldate. Aan de koffietafel zit een mevrouw aan de... euh ja...koffie. "Nee hoor, ik heb er geen probleem mee om op de foto te gaan. Vorig jaar, toen bij ons alles is verbrand, zijn we zo goed door het Leger geholpen. En nog steeds." De twee dames die aan het afrekenen zijn, vertellen dat ze hier spullen halen voor een feestje. Een meneer koopt een overhemd dat duidelijk een maatje te klein is. Maar verheugt zich blijkbaar meer op het bakje koffie. Welkom bij het Leger des Heils. Het gebouw van het Leger des Heils in Middelburg staat aan de rand van de Stromenwijk, tussen de moskee en de brandweer. Een symbolische plek, aangezien het Leger een mix is tussen kerkenwerk en maatschappelijk werk. Iedereen is er welkom. Voor de (kleding) winkel, een bakje koffie of gewoon wat gezelligheid. Majoor Peter Schraa (62) heeft er samen met zijn vrouw Elly de leiding. Ze zijn de officieren van korps Walcheren. "Die titel zegt niks hoor: majoor ben je als je 15 jaar in dienst bent." In de praktijk zijn ze voorganger van de kerk, leggen ze huisbezoeken af en zorgen ervoor dat alles in goede banen loopt. Uitgezonden Sinds twee jaar woont het echtpaar Schraa in Zeeland. 'Uitgezonden' door de landelijke legerleiding naar het Walcherse Leger. Peter: "We willen graag samen met het korps werken aan groei." Vergrijzing en een terugloop in leden was het geval. "We hebben in onze kerk bijna geen gezinnen, kinderen en tieners. Dat is echt wel een probleem." Aan Elisabeth Bijl (23) zal het niet liggen. "Ja, ik zie er jonger uit", zegt ze lachend. Ze is bijna letterlijk in het korps geboren. "Mijn ouders waren voorganger in Vlissingen en woonden boven het korpsgebouw. Lang hebben we niet in Zeeland gewoond, toen zijn we naar Zuid Limburg gegaan." Maar de band met Zeeland bleef. "Alle vakanties waren in Zeeland." Na omzwervingen in Berlijn en Rotterdam-Zuid, kwamen ze weer terug in Vlissingen. Hier volgt ze de mbo-opleiding tot laborant. Of ze op school iets meekrijgen van haar plaats bij het Leger des Heils? "Ik weet dat het niet handig is om met bijbelteksten om de oren te meppen. Dus ik laat het zien in mijn doen en laten. Door de vrede te bewaren, proberen te bemiddelen." Salvation Army Het Leger des Heils is onderdeel van de wereldwijde Salvation Army. Opgericht in 1865 door de Brit William Booth. Peter Schraa: "Hij was rondreizend evangelist van de methodistenkerk en kreeg door dat er meer noden waren. Daar kreeg hij binnen de kerk onvoldoende ruimte voor. Hij ontdekte dat je een wendbare structuur nodig had, zonder langdurig vergaderen met 21 door Linda van Dijke Scheldestromen winter 2016 Officier Peter Schraa en heilssoldate Elisabeth Bijl Scheldestromen winter 2016

Scheldestromen/de Waterwerker | 2016 | | pagina 11