Klimaatkastjes Zeeland is superstormproof! Lang verwacht fietspad Meer met hout Vernieuwing is belangrijk bij het waterschap, kostenbesparing ook, Daarom zijn we een meter aan het ontwikkelen waarmee 24 uur per dag, online waterbeheergegevens kunnen worden gemeten en geregistreerd, Kosten? Net zo duur als een peilschaal, De meter kan verschillende parameters meten en is flexibel te plaatsen, Daarom noemen we het apparaat 'multiflexmeter'. Het aflezen van de peilen is nu tijdrovend en erg duur, De meter is niet gepatenteerd en open source, Iedereen die een beetje handig is, kan en mag hem dus zelf bouwen! Samen met diverse Technasia en andere waterschappen onderzoeken we hoe de multiflexmeter nog slimmer en veelzijdiger kan, (AG) multiflexmeter,nl Eindelijk is het zover, de Korenweg krijgt een fietspad tussen Lewedorp en de Kasteelweg, Fietsers en voetgangers hoeven straks niet meer samen over de weg waar ook veel vrachtverkeer rijdt, De betonnen paden die aan beide kanten van de weg liggen worden verwijderd en aan de westkant komt het nieuwe fietspad, In het voorjaar van 2017 is er een informatieavond en daarna beginnen de werkzaamheden, Tijdens de werkzaamheden sluiten we de weg af voor auto's en vrachtverkeer, Het fietspad moet in augustus 2017 klaar zijn, (MK) Wegdek dat uitzet, bomen die eerder hun blad verliezen, Het zijn voorbeelden van hittestress; nadelige effecten van hitte, Overheden kunnen deze effecten verminderen door de inrichtring van openbare ruimten aan te passen, Denk aan meer water en groen en het creëren van schaduwplekken, Om hitte in Zeeland te onderzoeken worden meetkastjes geplaatst die de windsnelheid, zonnestraling, temperatuur en luchtvochtigheid meten, De uitkomsten van het onderzoek worden verwerkt in een rekenmodel en opgenomen in de Klimaatatlas, In de Klimaatatlas worden nu voor Zeeland namelijk nog de gegevens van Rotterdam gebruikt! (JlG) 7 november: "Spreek ik met de organisator van de feestelijke afsluiting van de Zwakke Schakel West-Zeeuws-Vlaanderen? Ik wil u laten weten dat de minister over vijf minuten arriveert," Er wordt opgehangen, Leerlingen van basisschool de Kustschool lopen giechelend de strekdam in Cadzand-Bad op, En de overige genodigden wachten met spanning af tot Melanie Schultz van Haegen de feesttent instapt,,, We hebben de afgelopen acht jaar hard gewerkt om de kust van Breskens tot aan Cadzand-Bad niet alleen veilig, maar ook aantrekkelijker te maken, Met een prachtig resultaat! Met de voltooiing van deze laatste Zwakke Schakel, is de hele Nederlandse kust superstormproof, De minister, dijkgraaf Toine Poppelaars en twee basisschoolleerlingen markeerden deze mijlpaal, door in het bijzijn van de gasten en hun klasgenootjes, samen de term 'superstormproof' op een van de strekdammen te spuiten, (SF) Het werk aan onze 125,000 bomen en 400 kilometer struiken, levert jaarlijks heel wat snoeihout op, De aannemer die onze bomen en struiken snoeit, voert nu vaak zelf het hout af, Maar hout kun je heel goed gebruiken om iets te verwarmen, Daarom denken we na over wat we met restafval kunnen doen, Samen met Optisport van het zwembad in Vlissingen, hebben we gezocht naar een duurzame oplossing voor al het snoeihout: het verwarmen van het zwembadwater, Dat heeft vele voordelen: een lagere energierekening voor Optisport, financieel voordeel voor de gemeenten en waterschap, minder transportkosten en emissies en een installatie die CO2-neutraal is, Het zwembad wordt nu nog verwarmd op gas, We kunnen de benodigde 1,000 ton snoeihout jaarlijks leveren. De komende tijd bekijken we of het verder haalbaar is, Daarbij hoort ook de afweging van alternatieven, (DS) burg en Jos Goossen ontwikkelden de multiflexmeter zelf. Partners in het onderzoek zijn de gemeenten Borsele, Middelburg en Vlissingen, Provincie Zeeland, Ministerie I&M, Wageningen University of Research en stichting Climate Adaptation Services. Scheldestromen winter 2016 Asfalt en stenen kunnen hittestress veroorzaken Scheldestromen winter 2016 7

Scheldestromen/de Waterwerker | 2016 | | pagina 4