18 januari 2017: College Dijkveiligheid Nieuwe waterschapswebsite Goede buren 207 treden Welke gevaren gezichten in Stadhuismuseum Overvliegend volk Nieuw: app voor schade ft/eet v/n ohj ti/i-e? 101? zijn er bij u in de buurt? ZEELAND Veilig Zeeland ligt aan belangrijke routes van trekvogels. Deze routes lopen, afhankelijk van de soort vogel, van Scandinavië en Noord-Rusland tot aan Zuid-Europa en West- Afrika. Het Nationaal Park Oosterschelde is bijvoorbeeld een belangrijk foerageergebied voor (trek)vogels. Heeft u de tv-serie 'Als de dijken breken' gevolgd? Hoe zit het met de Zeeuwse dijken, tegen welke stormen zijn ze bestand en wat zegt dat? En hoe hoog of laag woont u zelf? Op woensdag 18 januari 2017 geven we een College Dijkveiligheid. Geen taaie kost maar leuk voor iedereen vanaf 12 jaar die interesse heeft in Zeeland en dijken. Het College is in het waterschapskantoor in Middelburg en duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Meld u aan via communicatie@scheldestromen.nl of bel met het team Communicatie via 088-2461000. Helmgras houdt het zand van de duinen vast met zijn meterslange wortelstokken. Het zorgt voor aanwas van het duin doordat opwaaiend zand door het helmgras in het duingebied blijft. Het plantje is dus goed opgewassen tegen de wind en het schurende zand. De meest bijzondere eigenschap is echter dat het zo goed tegen uitdroging bestand is. Helmgras kan namelijk niet tegen zout water en is volledig afhankelijk van regenwater, dat snel door het duinzand naar beneden zakt. Meldingen, vergunningen, informatie tevoorschijn toveren abonnementen of alleen op onze vernieuwde website. informatie over taken, projecten of Benieuwd? Neem vanaf eind calamiteiten. Met één klik of een december een kijkje op simpele zoekterm kunt u eind dit jaar heel makkelijk de gezochte rj scheldestromen.nl Het afvalwater van de regio Bergen op Zoom wordt gezuiverd in het Zeeuwse Bath zodat het schone water gelijk de Westerschelde in kan. Betalen toeristen mee aan het Zeeuwse waterbeheer? Toeristen die in Zeeland overnachten betalen indirect ook mee aan het zuiveren van hun eigen afvalwater. Hotels, bungalowparken et cetera betalen namelijk, op basis van het waterverbruik, belasting aan het waterschap. Deze belasting wordt weer doorberekend aan de toerist. Onze dijken zijn gebouwd op een superstorm die eens in de 4000 jaar langs kan komen. De storm uit 1953 was er een uit de categorie van eens in de 250 jaar De vuurtoren in Westkapelle is een markante verschijning. Zijn licht schijnt tot wel 36 kilometer ver. Maar de toren is niet alleen van buiten te bewonderen. Voor wie 207 treden niet schuwt, is de vuurtoren bij goed weer en tijdens vakantieperiodes op zaterdag te beklimmen. Bij een aanrijding hoeft u niet langer een Europees Schadeformulier op zak te hebben. Ter plekke melden kan nu ook via mobielschademelden.nl of via de app 'Mobielschademelden' in de AppStore of Google Play. Dit jaar de Week van Ons Water gemist? Ook volgend jaar doen we weer mee met interessante en leuke (kinder) activiteiten. Van 12-21 mei 2017 en van 18-25 oktober 2017. Hoe moet u handelen bij een incident en wat kunt u van tevoren al zelf doen? Onder de paraplu van Zeeland Veilig geeft de Veiligheidsregio Zeeland, samen met andere 9 partners, antwoord op deze en vele andere veiligheidsvragen. Surf naar zeelandveilig.nl of volg Zeeland Veilig via facebook en Twitter. Kersvers in het Zierikzeese Stadhuismuseum en nog te zien tot 6 maart 2017: de tentoonstelling met werken van Hendrik Jan Wolter. Een Gooise schilder die zich aangetrokken voelde door water en de zee. Zo deed hij talloze haventjes aan in de Zeeuwse wateren. En dat zien we terug in zijn stadsgezichten op Zierikzee en Veere. Kijk op stadhuismuseum.nl voor actuele openingstijden en locatiegegevens. Kijk dan gelijk naar de waterschapscollectie. door Gerard de Kock Scheldestromen winter 2016 15

Scheldestromen/de Waterwerker | 2016 | | pagina 8