wilt u politie, brandweer achter de schermen "Is er maar één 112-lijn?" Hoe gaat het er aan toe in de meldkamer? Lezer Kees Sanderse (67) uit Middelburg mocht een bezoek brengen aan de meldkamer in Middelburg. Bezoekers worden zelden toegelaten maar voor ons wordt een uitzondering gemaakt. 16 Marten Geerse (56), senior meldkamercentralist, wacht ons op met een geheimhoudingsverklaring: "Op de meldkamer heb je natuurlijk altijd te maken met vertrouwelijke gegevens." Hij gaat verder: "We hebben een meldkamer voor de politie, brandweer en de ambulance. Het zijn drie aparte meldkamers maar de collega's zitten bij elkaar in één ruimte. Bij de meldkamer komen alle meldingen binnen en worden de eenheden die buiten aan het werk zijn, gecoördineerd. We werken op basis van prioriteiten 1 t/m 3. Bij prio 1 is er heel dringend hulp nodig en moet je binnen 15 minuten ter plekke zijn. Bij een prio 3 moet je binnen een uur aanwezig zijn. Dit zijn meldingen van bijvoorbeeld geluidsoverlast. Je maakt een pakket aan met gegevens voor de collega's op straat. Deze gegevens worden gebundeld en beveiligd doorgegeven aan de collega's in de auto. De navigatie is hieraan gekoppeld zodat ze precies weten waar ze naartoe moeten." Ringenverdeling "We werken in zogenaamde ringen. Bij een 112-melding moet je binnen 15 minuten ter plekke zijn. Oostburg bijvoorbeeld is een kern met daaromheen een ring." Marten vraagt of we enig idee hebben wat de kosten zijn voor een enkele rit als de ambulance moet uitrukken. Kees schat ongeveer 400,- maar zit er flink naast. Een ritje kost al gauw 1.500,-. "Bij sommige meldingen moet ook de trauma- of politiehelikopter worden ingezet. De traumahelikopter is gestationeerd op Zestienhoven bij Rotterdam. De politiehelikopter staat in Amsterdam en heeft speciale infraroodcamera's waarmee je vanaf 1,5 kilometer hoogte een konijn in de tuin ziet lopen. De helikopter is afgelopen januari nog ingezet bij een overval in Vrouwenpolder." Servicenummer Aan de Segeerssingel is ook een van de vier servicecentra gevestigd voor het landelijke servicenummer van de politie: 0900-8844. "Het nummer komt op vier locaties binnen: Roosendaal, Tilburg, Oosterhout of Middelburg. Op dit nummer komen vooral de prio's 2 en prio's 3 binnen. We merken wel dat het aantal telefoongesprekken daalt. We ontvangen steeds meer vragen via e-mail en Twitter. Eind februari starten we met een Whatsapp service. We denken dat A Meldkamer door Chantal de Putter Een lezer krijgt een kijkje in de keuken bij een bedrijf of gebied waar normaal geen publiek is toegestaan. Scheldestromen lente 2016 of ambulance? Aan de Segeerssingel in Middelburg zit de meldkamer van de politie, brandweer en ambulance. Op dit adres is ook een van de vier servicecentra gevestigd van het servicenummer van de politie: 0900-8844. De politie maakt deel uit van de eenheid Zeeland-West-Brabant. De meldkamers zijn 24/7 bereikbaar. Scheldestromen lente 2016

Scheldestromen/de Waterwerker | 2016 | | pagina 9