douchebeurt Dansmuggen Bijzonder gevonden? Bespaar op je Zeezicht verveelt nooit. En met af en toe een pitstop op een bankje of strandpaviljoen, is het goed uit te houden! Genoeg paviljoens Op naar Groede! Onderweg komen we het ene hippe strandpaviljoen na het andere tegen. En zoute lucht maakt dorstig! Dus wij maken even een stop bij strandpaviljoen Puur. Vanaf het terras zien we de fraaie strandslaaphuisjes op het strand. Geen plaats op het terras kunnen bemachtigen? Rust dan uit bij het openluchttheater met futuristische overkapping op het duin. Vergeet vanwege het mooie uitzicht niet naar beneden te kijken. In de vlondervloer staat een gedicht van de dichter Jacob Cats, die een buitenhuis had in Groede. Nieuwe duinen We toeren verder richting Nieuwvliet. Tussen Groede en Nieuwvliet zijn prachtige, nieuwe duinen aangelegd tegen de bestaande dijk. Er is 2,8 miljoen kuub zand op het strand gelegd, waardoor de kustlijn ongeveer 50 meter richting zee is opgeschoven. Bij Nieuwvliet-Bad komen we een bijzondere speelplaats tegen, geïntegreerd in de duinen. Leuk voor kinderen! Verdronken polder Even verderop komen we bij de Verdronken en Herdijkte Zwarte Polder. De in 1623 aangelegde Zwarte Polder overstroomde in 1802 en werd zo de Verdronken Zwarte polder. Een deel werd herdijkt, dat is nu de naastgelegen Herdijkte Zwarte Polder. Beide natuurgebieden zijn een fijn leefgebied voor vogels en planten. Op het pad op de zeedijk kunnen we het gebied goed overzien. Er is hier ook een sterk staaltje kustversterking verricht: de kuststrook bij de dijk is flink verbreed en richting de Noordzee is een nieuw duin aangelegd, deels met zand uit de geul in de Verdronken Zwarte Polder. Ook is een nieuwe strekdam gebouwd. Duinboulevard We volgen het duinpad naar onze eindbestemming: Cadzand-Bad. Vanaf Hotel De Blanke Top komen we op de nieuwe, geasfalteerde duinboulevard terecht. We beginnen onze benen al te voelen en hebben trek gekregen. Strandpaviljoen De Piraat biedt uitkomst! Dit paviljoen is speciaal voor de aanleg van het nieuwe duin afgebroken en tientallen meters verder op het strand nieuw gebouwd. Vanaf het paviljoen zie je de twee nieuwe strekdammen liggen, met een opvallende toplaag van Xblocs. Ze beschermen de kust en de boten in de toekomstige jachthaven. Zoals u overduidelijk kunt zien, is het werk hier nog niet klaar. Reden genoeg om later nog eens terug te komen! De route van Breskens naar Cadzand-Bad is zo'n 14 kilometer. De terugreis? Natuurlijk kunt u via het binnenland een rondje terug uitstippelen. Of neem lekker dezelfde weg langs de kust, misschien nu met de wind in de rug! Het uitzicht verveelt nooit... vinden wij tenminste! 10 sluiten j ichthave: op hetze verdero loodsha Begin mei organiseerden we in de Week van Ons Water een activiteit waarin kinderen vanaf 6 jaar met waadpak de sloot in gingen om te kijken wat er leeft in het brakke water. Hier is Lucas Murre met hydrobiologisch analist Cynthia de Kruijff op zoek naar vlokreeftjes, steurgarnaal en larven van dansmuggen. De animo was groot dus we zullen in de toekomst vast nog wel eens een Brakke Beestjesles organiseren. Op de Westelijke Kanaaldijk vanaf Middelburg richting Veere, ongeveer km 9.800, staat een hardstenen arduiner paal (blauwe steen) met een ronde bovenkant en aan de kanaalzijde het cijfer 7 Is dit een restant van de oude Middelburgse Nieuwe havenmond of wat anders? Misschien is dit een leuk item voor het tijdschrift. Piet Bos, Middelburg Dat is zeker een leuk item! We hebben erover geschreven in onze rubriek Bijzonder Gevonden op pagina 23. Bedankt We willen jullie graag bedanken voor de leuke en leerzame middag bij gemaal Poppekinderen, onze kleinkinderen Amélie en Benjamin hebben ervan genoten! Als je 3 minuten korter doucht, bespaar je op jaarbasis ongeveer 6500 liter warm water. Dat komt neer op 28,- per persoon per jaar. Ook water besparen? Wij verloten 20 douchetimers om de douchetijd in de gaten te houden. Reageren kan tot en met 30 juni via communicatie@ scheldestromen.nl Hartelijke groet, Willy Verwijs, Goes Graag gedaan, wij vonden de Brakke Beestjesles ook erg geslaagd. 11 Scheldestromen zomer 2016 Scheldestromen zomer 2016

Scheldestromen/de Waterwerker | 2016 | | pagina 6