duinen Battle of the Beach! trekpaarden Agendatip Ervaar Bert Haanstrapad Zeeuwse Open Monumentendag: 10 september Zeehonden glossy Als filmregisseur en fotograaf legde Bert Haanstra onder andere de afsluiting van het Veerse Gat vast in de documentaire Delta Phase 1. Als eerbetoon is langs het Veerse Meer het Bert Haanstrapad aangelegd. In het project 'Beleef het leven en werk van Bert Haanstra in negen wandelingen' zijn verschillende wandelroutes opgenomen langs zijn projecten, waaronder een in Veere. De eerste twee exemplaren zijn door Jeroen Krabbé aan zonen Rimko en Jurre overhandigd. Het boekje is in vrijwel iedere boekwinkel in Nederland te koop voor 14,95. In Veere zelf is het ook verkrijgbaar in het museum De Schotse Huizen. Meer informatie is te vinden op www.berthaanstrapad.nl waarom niet spelen in de De zomer staat voor de deur en een bezoekje aan het strand kan dan niet uitblijven. Voor kinderen is het natuurlijk hartstikke leuk om ook in de duinen te spelen. Begrijpelijk, maar wel verboden. De duinen beschermen ons tegen de zee. Door te lopen of te spelen in het duingebied wordt het leven van het helmgras in gevaar gebracht. En juist deze planten zorgen ervoor dat de duinen sterk blijven. Voor de ouders: let op je kinderen en geef zelf het goede voorbeeld! Op maandag 4 juli barst de strijd om het beste zandkasteel los. Kinderen van groep 6 van verschillende basisscholen uit de gemeente Vlissingen strijden tegen elkaar in een zandkastelenwedstrijd. Het doel: kinderen bewust maken van de kracht van het water. Ze krijgen één uur de tijd om het kasteel te bouwen en wachten vervolgens een half uur op de vloed. Dan zal de jury bepalen wie het langst blijft staan en uiteindelijk de bokaal wint. Vanaf 12.45 uur zijn de kinderen aan het bouwen op het Nollestrand in Vlissingen. Kom kijken! Benieuwd hoe trekpaarden hun werk doen? Stichting 'Het werkend trekpaard' organiseert verschillende activiteiten. Op donderdag 28 juli is er een boerenlandrit op Walcheren en dinsdag 9 augustus een oogstdemonstratie. Voor meer informatie, zoals locatie en tijden: www.trekpaarden.nl Het Kanaal door Zuid-Beveland bestaat 150 jaar. Om dat te vieren zijn er het hele jaar door verschillende activiteiten. De eerstvolgende: 15 juli 19.30 uur Zomeravondconcert OKK Zeeuws Mannenkoor bij Jachthaven te Wemeldinge 20 en 21 augustus Kunst- en Natuurroute Wemeldinge www.kanaal1866.nl 'ZoMtfdfukjrt in lub riool Top 3 dnnkkjo rioolt/nhnznivwinjcn I. iil/cj-hesJokoMM l. Kchnnnokjcincnb 3. rif-noeJi Zaterdag 9 juli is er, naast de braderie in de Dorpstraat en Stationsweg, weer een boerenmarkt bij de molen De Vijf Gebroeders in Heinkenszand. Op de markt worden streekproducten verkocht, zoals zuivel- en fruitproducten en biologisch vlees uit de regio. De molen zelf is voor €l 1,- ook te bezoeken. Onze gemalen De Piet (Wolphaartsdijk) en Boreel (Middelburg) werken niet alleen dagelijks aan het afvoeren van overtollig water, het zijn stuk voor stuk prachtige bouwwerken. Kom op 10 september kijken tussen 10.00 en 17.00 uur. Afgelopen maand is een eenmalige zeehonden glossy uitgekomen. Jacques Cats, uitgever en samensteller van het blad, publiceerde het magazine met veel foto's en informatie over deze zeezoogdieren. De glossy is te koop bij het VVV, verschillende boekhandels en bij Jacques zelf. Prijs: 8,95. Op de fiets langs de kust? op vrijdagen, zaterdagen en zondagen te beklimmen van 13.00 tot 17.00 uur. In de toren is op elke verdieping iets bijzonders te leren over dit waardevolle rijksmonument en vanaf de top is er een prachtig uitzicht over de Westerschelde. Toegang: 2,- per persoon. de Schelde stromen Ontdek de Oosterschelde tijdens de Oosterscheldeweek van het Nationaal Park! Op 7 september biedt het waterschap een gratis natuurvaartocht aan langs de Zuidkust van Schouwen-Duiveland. Tijdens de tocht vertellen een natuurgids en een waterschapper over de omgeving en het waterschapswerk. De kans om zeehonden te spotten is bijna 100%! De boot vertrekt om 14.00 uur vanuit Burghsluis. Inschrijven is verplicht via www.ontdekdeoosterschelde.nl 15 door Etienne Keijts Scheldestromen zomer 2016 L/U /j VV tl 1 L VV 1UI.U V uur LUI Uil io Zeehond [als huisdier R0B0TZEEH01© VROLIJKT PATIENTJES EN OUDEREN OP IN DlTNUMMERo.a. Scheldestromen zomer 2016

Scheldestromen/de Waterwerker | 2016 | | pagina 8