Buitendijks fietsen Opknappen nol Duik in de Speciaal voor basisscholen Onderhoud grachten Sluis Scheid - t rOute Het waterschap, de provincie en Rijkswaterstaat slaan de handen in één om het buitendijks fietsen comfortabeler te maken. Op acht plekken worden knelpunten opgelost. Er ontstaat daar een doorgaande binnen- en buitendijkse fietsroute. Aan de Oosterschelde gebeurt dit bij Gorishoek, Goese Sas, Roelshoek en Huisdijk bij Kats. Aan de Westerschelde worden de knelpunten bij Paulinapolder, Nummer Eén, Hellegat en Biezelingse Ham aangepakt. De werkzaamheden bestaan uit het fietsvriendelijk maken van de verharding van de onderhoudswegen van het waterschap. Die bestaan op de genoemde plaatsen onder andere uit natuursteen en open steen asfalt. Dit is niet prettig om op te fietsen. Als het werk gereed is worden de nieuwe stukken opgenomen in het fietsknooppuntensysteem van het Routebureau Zeeland en voorzien van routebordjes. Eind 2017 is het werk gereed. (AG) Overal zijn landbouwers druk in de weer om hun producten van het land te halen. Ook bij regen, gaat hun werk vaak gewoon door. Slik op de weg dat nat wordt, kan voor gevaarlijke situaties zorgen. De landbouwer moet zijn slik zo snel mogelijk opruimen en de weggebruiker kan z'n snelheid verlagen. En het waterschap? We doen er alles aan om te voorkomen dat er verkeersonveilige situaties ontstaan. Daarom zijn we streng in het hanteren van de afspraken met de landbouwers. Soms moeten we daarvoor de weg afsluiten. We vragen daarbij om een beetje begrip voor elkaar. Slik op de weg is in onze landbouwprovincie namelijk nooit 100% te voorkomen. (DS) We gaan aan de slag om de nol bij Gorishoek (Tholen) op te knappen. De steenbekleding van de nol wordt verbeterd. Op sommige plaatsen doen we dat door de huidige bekleding te herstellen en op andere delen wordt nieuwe bekleding aangebracht. Ook asfalteren we de kruin, zodat de aanlegsteiger van de veerpont goed bereikbaar blijft. De nol is populair bij duikers en andere recreanten, daarom begint het werk na de piek van het toeristenseizoen. Ook het veerpontje is dan uit de vaart. Als de werkzaamheden gereed zijn, kan de nol er weer jaren tegen. (AG) 6 Vanaf 12 tot en met 19 oktober is het de Week van Ons Water. Geen 'ons' in de zin van 'het waterschap', maar 'ons' als in 'alle Nederlanders'. In die week organiseren we activiteiten waarbij we een kijkje geven in het Zeeuwse waterbeheer. Zo hebben we onze eigen Freek Vonk die kinderen alles leert over de muskusrat, kunt u mee met de allerlaatste kustexcursie in Cadzand-Bad en kunt u in Tholen alles horen en zien over het keermiddel. Of meer interesse in een 'waterschappelijke presentatie' over zeespiegelstijging en dijkveiligheid? Inschrijven voor de activiteiten kan vanaf 14 september via weekvanonswater.nl Vol vol! Voor groep 6 hebben we een gastles over het wonen onder de zeespiegel in de aanbieding. Want, zonder dijken en duinen zijn we nergens. En zonder gemalen houden we geen droge voeten. Hoe zien kinderen dat? Kennen ze de kracht van het water en waar denken zij dat regenwater naartoe gaat? En waar ligt de sterkste dijk van Zeeland? We geven deze speciale gastles vanaf 10 tot en met 21 oktober 2016. Scholen kunnen zich aanmelden tot 1 oktober via scheldestromen.nl/educatie. Vol vol. (LvD) Het herinnert aan een reeks van verdedigingswerken tijdens de Tachtigjarige Oorlog. De wallen van Sluis. De vestingstad was het decor van veel veldslagen. Om ongenode gasten buiten de deur te houden werden wallen aangelegd met grachten er omheen. Dit najaar willen we samen met de gemeente Sluis de grachten baggeren en de oevers opknappen. De laag bagger op de bodem wordt steeds dikker en de gracht steeds minder diep. Dit stremt de doorstroming. Ook de waterkwaliteit kan achteruitgaan wanneer er niets gedaan wordt. We baggeren de grachten vanaf de kant én met een bootje. De uitkomende bagger gebruiken we om percelen in de buurt op te hogen en oevers op te knappen. Begin oktober besluit de algemene vergadering of de werkzaamheden van het waterschap uitgevoerd worden. Tegelijkertijd staan er op en rond de buitenwallen nog meer werkzaamheden gepland. Stichting Het Zeeuwse Landschap en Provincie Zeeland willen het cultuurhistorisch landschap meer accentueren en aantrekkelijker maken voor mensen, dieren en planten. (JlG) nieuw Scheldestromen herfst 2016 Week van Ons Scheldestromen herfst 2016 Onze eigen Freek Vonk over muskusratten

Scheldestromen/de Waterwerker | 2016 | | pagina 4