uw We beheren bijna 4.000 kilometer aan wegen in het buitengebied. Wij kunnen allerlei verkeersmaatregelen treffen, maar bij meer dan 90% van de verkeersongevallen speelt eigen gedrag een rol. Hoe staat het met uw verkeerskennis? „1 -1 1. Hoe hard mag u hier rijden? A. 60 km/uur B. 80 km/uur C. 100 km/uur omdat er een fietspad langs ligt 2. We zien steeds meer elektrische fietsen op onze fietspaden. Meestal alleen met trapondersteuning, maar de zogenaamde pedelecs kunnen echt heel hard. Is daar een verzekering voor nodig? A. Ja, voor pedelecs heb je een extra verzekering nodig. B. Ja, je hebt een extra verzekering én een rijcertificaat nodig. C. Nee, je bent hier al voor verzekerd. 12 3. Wat is dit voor weg? A. Een weg waar vooral trekkers rijden. Zij kunnen zo makkelijk in het midden van de weg rijden. B. Een weg waar de vele kabels en leidingen door een verhoging worden beschermd. C. Een fietsweg, waar auto's ondergeschikt zijn aan fietsers. 4. Welk van deze borden geeft een eenrichtingsweg aan? 5. De profieldiepte van een autoband is 1,6 mm. Is dat voldoende? A. Nee, die moet minimaal 2 mm zijn. B. Ja, de minimale diepte is 1 mm. C. Ja, de minimale diepte is 1,6 mm. 6. Aan welke kant van de weg kunt u het beste wandelen? A. Aan de linkerkant. B. Aan de rechterkant. C. U mag zelf weten aan welke kant u loopt. 7. Een verkeersregelaar geeft aan dat u een bepaalde weg moet nemen, maar volgens het verkeersbord mag u er niet in. Wat nu? A. U neemt de weg waar u normaal gesproken niet in mag. B. U gehoorzaamt het bord. C. U gaat het gesprek aan met de verkeersregelaar. 8. Landbouwvoertuigen mogen maar 25 km/uur rijden. Mogen ze dan wel op 60 en 80 km-wegen? A. Nee, ze mogen alleen op wegen waar de maximumsnelheid 60 km/uur is. B. Ja, ze mogen op beide wegen rijden. C. Alleen op bepaalde tijden. 9. Waarom liggen deze slangen wel eens op de weg? A. Om de snelheid en het aantal voertuigen te meten. B. Om snelheidsovertreders te bekeuren. C. Voor tijdelijke stroomvoorziening. 13 door Danielle Steijn-Laing -1 H Scheldestromen winter 2017 Test verkeerskennis A, B. C. O De antwoorden vindt u op pagina 14. Scheldestromen winter 2017

Scheldestromen/de Waterwerker | 2017 | | pagina 7