"Het werk als dijkgraaf is concreet en heel erg zichtbaar. Als wij bijvoorbeeld een dijk versterken of een waterloop uitbaggeren, levert dat meteen tastbare resultaten op voor de omgeving in de vorm van meer veiligheid of betere waterafvoer. Een mooi voorbeeld is de Sinterklaasstorm van 2013. Bij nacht en ontij moet je er staan, zowel onze mensen als ikzelf. Je draagt dan wezenlijk bij aan de veiligheid van Zeeland. In mijn functie komt het hele waterschapswerk samen: managen, communiceren en achteraf verantwoording afleggen." "Maar het is niet altijd rozengeur en maneschijn. Rond het maaien van onze waterlopen in het buitengebied worden eindeloze discussies gevoerd. De helft van de mensen wil dat we kiezen voor korven en de andere helft wil dat we klepelmaaien. Dus op dat gebied kunnen we weinig goed doen, ook al staat het feit dat we maaien niet ter discussie." "In 1989 begon ik als medewerker Juridische Zaken bij de gemeente Veere. Een leuke baan die ik tien jaar heb gedaan. In 1995 werd ik lid van Provinciale Staten voor het CDA in Zeeland. Het leek me leuk om naast de ambtelijke kant van het werk ook de bestuurlijke kant te leren kennen. Na de verkiezingen van 1999 werd ik gedeputeerde. Dat bleef ik 11 jaar lang tot deze vacature langskwam voor het nieuwe waterschap Scheldestromen. Als gedeputeerde heb ik bijna alle beleidsterreinen behandeld: financiën, infrastructuur, milieu en water. Dat ik een bekende Zeeuw werd, komt ook door mijn deelname aan het programma 'Rienkriee mee de Sterren'. Dat zal ik nooit vergeten. Was een mooie tijd." "De provincie is meer bezig met het regisseren en coördineren van activiteiten en heeft ook een breder speelveld. Het waterschap richt zich op veiligheid tegen overstromingen, wegen en goed waterbeheer. 8 In mei begint dijkgraaf Toine Poppelaars aan zijn tweede termijn als dijkgraaf van het waterschap. De hoogste tijd om hem wat vragen te stellen. Wie is hij en wat heeft hij met het waterschap? En is die term dijkgraaf niet wat oubollig? 9 Allereerst hartelijk gefeliciteerd met je herbenoeming. Wat vind je het mooiste van het werk als dijkgraaf? Toine Poppelaars is 57 jaar oud en 35 jaar getrouwd met Corleen (58). Ze wonen in Veere en hebben 3 kinderen: Margot (23), Antoine (18) en Rodney (15). Inmiddels ben je een bekende Zeeuw, maar je komt uit Brabant. Hoe ben je hier verzeild geraakt? Wat is het grootste verschil tussen de provincie en het waterschap? Scheldestromen lente 2017 door Arjan Goossen Scheldestromen lente 2017

Scheldestromen/de Waterwerker | 2017 | | pagina 5