Eén meldpunt voor water zoet of zout? Een fibula? in de moestuin? Is het grondwater De paden op! Bevrijdingspark Nieuwdorp klaar Week van Ons Water Last van slakken of bladluis Het laagste punt van Zeeland De laagst gelegen postcode in Zeeland is 4321 TT bij Kerkwerve op Schouwen-Duiveland. Dit ligt 2,20 meter onder NAP. Het laagste punt van Nederland ligt in de polder bij Nieuwerkerk aan den IJssel. Dit weiland ligt 6,76 meter onder NAP. Hoe ver woont u boven of beneden NAP? En wat betekent dat bij een eventuele overstroming? Typ uw postcode in op onswater.nl Bestrijd ze met kruiden als knoflook, salie of tijm. Snijd een grote bol knoflook in kleine stukken en giet hierover 1 liter kokend water. Laat het een dag trekken en afkoelen om vervolgens op de plekken te spuiten waar deze diertjes je planten aantasten. Het is te proberen! Tunnel hl vrij lebi voor in de njendn - 8 /pril - oj jephmber - 18 okdober -15 november Pe hlvrije dn« dnnrf preeiej nnr en loopb vnn 00.00 14 hf 14.00 nar. Problemen in of bij het water en is het niet duidelijk bij wie u dit moet melden? Wij zijn aangesloten bij de landelijke website meldpuntwater.nl Meldpunt Water zorgt dat uw melding, vraag of klacht bij de juiste instantie terechtkomt. Op de website staat een eenvoudig formulier, waarop u de melding kunt beschrijven en de exacte locatie kunt aangeven. Zo kunnen we snel actie ondernemen als dat nodig is. NAP: hoe zit het ook alweer? Deze afkorting staat voor Normaal Amsterdams Peil. Het is de referentiehoogte waarmee we in Nederland de waterstanden aangeven Boekentip van Manda: Naar Zeeland! Eigenaresse van boekhandel De Koperen Tuin tipt dit Zeeuwse kunstboek: "Een prachtig boek vol schilderijen van het Zeeuwse landschap. Het laat zien hoe schilders gedurende twee eeuwen naar ons prachtige land keken en dat op hun eigen wijze vormgaven. Een aanwinst voor elke boekenkast! We geven één exemplaar weg! Wilt u kans maken? Stuur voor 18 april een mailtje naar communicatie@scheldestromen.nl. 14 Herinnert u zich nog deze helikopter met sigaar? De uitkomsten van de metingen naar de zoet- en zoutwaterverdeling in de ondergrond staan nu op scheldestromen.nl/ zoetzout Tot nu zijn alleen de kaarten van Zeeuws-Vlaanderen op de kaart gezet. Deze maand volgen ook de gegevens van midden-Zeeland en in juni die van het noorden van Zeeland. De tegels en asfalt werden te gevaarlijk en repareren ging niet meer. Naast de Strandweg is ook het duinpad bovenop van de Strandweg naar Kaapduin voorzien van geruwde betonelementen. Bij de aanleg van natuurvriendelijke oevers in de Gapingse Watergang bij Serooskerke, stuitten we op iets bijzonders: een mantelspeld uit de middeleeuwen. Inmiddels weten we dat het om een Karolingisch-Ottoonse fibula uit de 8e of 9e eeuw gaat. Volgens archeologe Nathalie de Visser is dit best bijzonder: "De vondst is uit de vroege middeleeuwen. Er wordt wel vaker iets uit die tijd gevonden in Middelburg of Domburg, maar niet in het buitengebied. Dat maakt het speciaal, wie weet ligt er nog veel meer." Er zijn nog 7 andere artefacten gevonden. 15 Nog op zoek naar een interessant en leerzaam uitje? Denk eens aan het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. Spiksplinternieuw is het Bevrijdingspark. Stef Traas van het museum: "We zijn fors uitgebreid, het park is 3 hectare groot en uniek in West-Europa. Je loopt door een Zeeuws landschap, dus met dijken, strand en polders. Onderweg kom je van alles tegen uit de oorlog, zoals bunkers en versperringen. We hebben ook een bijzonder gebouw, de noodkerk van Ellewoutsdijk." Op vertoon van dit tijdschrift krijgt u 2,50 korting op het boek 'Slag om de Schelde' 12,50 in plaats van 15,00). Kinderen kunnen bij de kassa een gratis speurtocht afhalen en krijgen na het invullen een kleinigheidje. Een prachtig pad ligt aan uw voeten! De gemeente Veere heeft de duinovergang Strandweg bij Dishoek helemaal vernieuwd. Activiteiten Van 12 tot en met 21 mei is het weer Week van Ons Water. Een landelijke week vol publieksactiviteiten. Ook wij doen weer mee! Zo organiseren we weer een Brakke Beestjesles voor kinderen en het College dijkveiligheid. Kijk voor informatie en aanmelden op scheldestromen.nl/ weekvanonswater door Linda van Dijke Naar Zeeland! van Ad Beenhakker. Uitgeverij Den Boer De Ruiter 22,50. Scheldestromen lente 2017 Scheldestromen lente 2017 Het museum inclusief park is open vanaf dinsdag tot en met zaterdag.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2017 | | pagina 8