Dronepeilboot Net geen Werken bij een waterschap: helemaal zo gek niet Vispassage Tholen werkt! College Dijkveiligheid op tour Wat komt er als eerste bij u op als u denkt aan het waterschap als werkgever? Uit het Intermediair imago-onderzoek komen de woorden 'betrouwbaar, professioneel, betrokken, saai, innovatief, overheid en uitdagend' naar voren. In de top 50 (waar zou je willen werken) staan de waterschappen op plaats 15! Vooral onder technici is het imago als werkgever goed. De naamsbekendheid van de waterschappen als werkgever kan nog wel omhoog. Werken bij een waterschap heeft sowieso toekomst. De vraag naar technici is groot en zaken als klimaat, duurzaamheid, waterveiligheid en innovatie staan bij ons hoog op de agenda. (LvD) Wordt vispassage Loohoek bij Strijenham veel gebruikt om het achterland in en uit te zwemmen? De tellingen in 2015 waren al positief, die van 2017 zijn zelfs boven verwachting. Waterschappers Leen Andriesse en Aart Heijboer hebben van maart tot mei om de drie nachten de fuik gelicht. Aart: "Opvallend is dat er veel meer pootaaltjes zijn geteld, die zijn een slag groter dan glasaaltjes. Eind april was de vangst het hoogst: 1156 gram glasaal en 1210 gram pootaal in één lichting. In 1 kg zitten ongeveer 3000 glasaaltjes. Dat is veel, zelfs voor Nederlandse begrippen." (CdP) Om te bepalen of we bijvoorbeeld ergens moeten baggeren, voeren landmeters handmatig vele proefmetingen uit. Een tijdrovende klus die bovendien niet altijd nauwkeurig of betrouwbaar is. Deze maand hebben we een proef gedaan met een dronepeilboot; een radiografisch bestuurbaar bootje dat in 3D de bodem van waterlopen en kreken voor ons in kaart brengt. We testen ook andere innovatieve meetinstrumenten zoals een (vliegende) drone, grondradar en multiflexmeter. Deze innovaties hebben we met andere vernieuwende ideeën gebundeld in een boekje. Op www.scheldestromen.nl/innovatie vindt u dit boekje. (DS) Het poldergemaal Campen pompt sinds september 1967 het overtollige oppervlaktewater van de polders naar de Westerschelde. De laatste dieselmotor die nog in het gemaal stond heeft zijn vijftigste verjaardag daar net niet gehaald. Met enorm veel passie praat Herman Koesveld over de oude dieselmotor, die inmiddels vervangen is door een elektromotor. "Ik vind het jammer dat hij weg is, wat een bijzonder apparaat was het." Hij poetste hem regelmatig. Dat vonden zijn collega's maar vreemd. "Maar een oude auto poets je toch ook? Die moet er ook mooi uitzien", aldus Herman. En dan het geluid, "Mooi hè!", roept hij glunderend. Hij heeft het geluid zelfs opgenomen. De dieselmotor had nog wel vijftig jaar kunnen draaien, maar de elektromotor heeft meer power, heeft minder onderhoud nodig en kan beter op afstand bediend worden. "Dat begrijp ik ook wel, maar ik had hem graag zien blijven." (ES) Voor de Week van Ons water organiseerden we het 'College Dijkveiligheid'. Een activiteit waarbij Zeeuwen worden uitgedaagd hun kennis over dijken, overstromingen en superstormen bij te spijkeren. Bezoekers geven de avond een 8,2. Inmiddels is het College op tournee door heel Zeeland. Hoofrolspelers zijn de jonge ingenieurs Robbert-Jan Lenselink en Jelle-Jan Pieterse. Robbert-Jan: "Hoe gaaf is het dat je in Zeeland iets kunt vertellen over waterveiligheid. Dat je dat verhaal helemaal kunt toespitsen op de Zeeuwse situatie. Zeker omdat er zoveel veranderingen zijn de laatste tijd." Jelle-Jan: "Iedereen heeft wel eens over dijken en duinen gelopen en vroeger met zand en water gespeeld. Alle Zeeuwen zijn een beetje waterbouwkundig ingenieur. Geen vak is zo zichtbaar en belangrijk in ons dagelijks leven. Na anderhalf uur kijk je met andere ogen naar ons landschap en de risico's die daarbij horen." Dijkgraaf Toine Poppelaars is bij ieder College aanwezig: "We staan er niet altijd bij stil dat we onder de zeespiegel wonen. De Colleges zijn niet alleen leerzaam, maar ook gewoon leuk. Voor jong en oud." De data en locaties: maandag 9 oktober (waterschapskantoor Middelburg), donderdag 19 oktober (gemeentehuis Zierikzee) en woensdag 25 oktober (gemeentehuis Goes)U kunt zich alvast aanmelden via communicatie@scheldestromen.nl of 088-246 1000 (LvD). 7 Jelmer van Veen werkt 2,5 jaar bij het waterschap als GIS-analist U ziet het hier niet maar de dronepeilboot is zo'n 2 meter lang. Scheldestromen zomer 2017 Het vaste team van het College Dijkveiligheid: Linda van Dijke, Jelle-Jan Pieterse, Elma Saman en Robbert-Jan Lenselink Scheldestromen zomer 2017

Scheldestromen/de Waterwerker | 2017 | | pagina 4