Over land, over water erop uit Ommetje Water en Land Kunstroutes Ringrijden: hier kun je het beleven Gratis waterschapsvaartocht: 6 september Kijktip: Openluchtfilm Hulst: 18 en 19 augustus www.zomerfilm.nl). Win vrijkaarten voor Watersnoodmuseum Entree in de Peelandse natuur App-tip: zoek in de app-stores op 'ontdek de Oosterschelde' en blijf op de hoogte van de leukste actuele activiteiten in rond de Oosterschelde. Zilte zaligheid: pasta kleine eilanden. Veerse Meer in cijfers Negen weken lang, van 28 juni tot en met 27 augustus, is de Zeeuwse kunstkring te gast in Galerie Lokaal 54 in de Terneuzense Nieuwstraat. Het thema van de tentoonstelling waar 16 bekende Zeeuwse kunstenaars aan deelnemen is 'over land, over water'. Ook zijn er allerlei activiteiten zoals een lezing door Leen Duijvendijk over 'het schilderen van water'. Voor actuele informatie: www.annemannaerts.nl Ontdek de Oosterschelde tijdens de Oosterscheldeweek van het Nationaal Park! Op 6 september biedt het waterschap een gratis natuurvaartocht aan langs de Zuidkust van Schouwen-Duiveland. Tijdens de tocht vertellen een natuurgids en een waterschapper over de omgeving en het waterschapswerk. En hopelijk spot u onderweg ook nog zeehonden! De boot vertrekt om 13.00 uur vanuit de haven van Zierikzee. Inschrijven is verplicht via www.ontdekdeoosterschelde.nl Wees er snel bij, vorig jaar was de tocht in een paar dagen volgeboekt! Kunstenaars ontmoeten in hun huiskamers, tuinen, werkateliers? Het kan deze zomer weer volop! Dus op de fiets en trappen maar naar: Kunstschouw Schouwen: 18 tot en met 25 juni Kunst rondje Heikant: 24 en 25 juni Kunst- en cultuurroute midden-Walcheren: 28-29-30 juli Kunst- en natuurroute 'Twintig!' Wemeldinge: 19 en 20 augustus Kunstspoor Noord-Beveland: 26 en 27 augustus Antwoorden 'Test uw waterkennis' van pagina 13. 1B, 2B, 3A, 4A vis - B plant - C onderwaterbeestje - D onderwaterbeestje - E plant, 5D, 6C, 7B, 8C, 9C, 10C, 11A, 12C, 13B en 14B. In een van de caissons in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk is momenteel een tentoonstelling te zien over waterschappers en hun band met het water. We geven 20 vrijkaarten weg. Wilt u kans maken op twee kaarten? Mail dan uw naam en adresgegevens voor 1 juli naar communicatie @scheldestromen. nl. De tentoonstelling 'Wie is het waterschap' duurt nog tot 15 september 2017. Wint u geen vrijkaart? Op vertoon van dit tijdschrift krijgt u sowieso 25% korting op uw entreekaartje (geldig tot en met 31 december 2017). 14 Dé zomerse Zeeuwse sport bij uitstek: ringrijden. En het mooie is dat toeschouwers deze sport de komende maanden niet alleen op Walcheren kunnen beleven. In alle hoeken van onze provincie kunt u genieten van de ringrijders in hun traditioneel witte tenue, zonder zadel hoog op hun paarden. Hiernaast een greep uit de activiteiten. De complete agenda is te vinden op www.ringrijden.nl Langs de Oosterschelde zijn 10 natuurentrees te vinden. Sinds kort ook op Noord-Beveland. De entrees vertellen de verhalen over land en water, historie, planten en dieren. Zo beleeft u de omgeving nog beter. Er staan onder meer entrees bij Seafarm en camping Anna Friso in Kamperland, het Waterhoefje in Wissenkerke en Mattemburgh in Colijnsplaat. Van tevoren een wandelroute maken? Dat kan via '■fj www.wandelennoordbeveland.nl Stichting Landschapsbeheer Zeeland en wijkteam 't Zand-Stromenwijk hebben wandelroutes van 3, 5 en 7 kilometer voor u door Middelburg gemaakt. De routes zijn herkenbaar aan groene bordjes met een rode pijl en het logo van een walvis. Dat is gebaseerd op de walvis op het gemaal Boreel: het logo van het voormalige Waterschap Walcheren. Het ommetje heet Water en Land en voert langs watergangen en door de wijk. Bij De Drvkkery in Middelburg kunt u voor 5,00 een routeboekje kopen. Warmste plekje Zeeland Westdorpe is de warmste plek van onze provincie. Op 19 juli 2006 was het daar 37,1 graden en dat is nog altijd de hoogste temperatuur die ooit in Zeeland is gemeten. Voor 4 personen 250 g zeekraal 500 g tagliatelle 1 cl olijfolie (extra vièrge) 1 dl room zout en peper 13 juli: Folkloristische dag in Middelburg 15 juli: demonstratie in IJzendijke 12 augustus: demonstratie in Burgh-Haamstede 9 september: demonstratie sjezen rijden in Kapelle 16 september: grote sjezenwedstrijd in Westkapelle 22 kilometer lang. >0 tot 1500 meter breed. everlengte 55 kilometer. Diepste punt 25 meter. Wateroppervlakte 2.030 I hectare. 13 grote en Afgesloten in 1961. Bereiding Was de zeekraal, verwijder eventuele houtige steeltjes en blancheer. Kook de pasta gaar in ruim water met een scheut olijfolie en zout. Verwarm de room met een kwart van de zeekraal en pureer. Breng de saus op smaak met peper. Schep de pasta en de rest van de zeekraal in voorverwarmde borden en verdeel de saus over de pasta. Direct serveren. Meer recepten op www.zeeuwszilt.com met zeekraalsaus 15 door Sandra Minneboo Scheldestromen zomer 2017 Scheldestromen zomer 2017

Scheldestromen/de Waterwerker | 2017 | | pagina 8