De naam Stefan Thelen zegt u waarschijnlijk niet veel. Maar als we vertellen dat hij de man achter de muurschilderingen in Goes en Vlissingen is, gaat er vast een lichtje branden. Onder de naam Super A maakt hij inmiddels wereldwijd furore met metershoge 'murals', vaak met een dier in de hoofdrol. heel blij dat ik me met kunst kan uiten en dat ik in een land woon waar dat ook kan. Ik ben er trots op dat ik met mijn werk een vuist kan maken." De schilderijen van Stefan gaan inmiddels de hele wereld over. Hij exposeerde al in Keulen, Londen, Parijs en San Francisco. In één nacht En toen begonnen de grote muren te lokken. Thelen stapte naar de gemeente Goes en vroeg of hij een vrij werk mocht maken op een grote muur ergens in Goes. Het antwoord was nee. Dus zelf op zoek. Hij vond een leegstaand pand en schilderde er in één nacht een levensgrote duif van 11 meter hoog op. "De volgende dag explodeerde mijn telefoon. Omroep Zeeland belde, de gemeente en ga zo maar door. Maar ik hield de boot af want het was immers een illegaal werk en ik wilde helemaal niet in de belangstelling staan. Niet lang daarna stond de Culturele Raad van Goes op de stoep. Of ik art director wilde worden van een mural festival in Goes. Nou, en of ik dat wilde! Vanaf dat moment werd ik steeds vaker gevraagd om grote muurschilderingen te maken. In Zeeland zijn ze te zien in Goes, Vlissingen en Middelburg." Ook buiten de provincie prijken de murals van de De carrière van Stefan Thelen startte in 1995 onder een oud treinviaduct. Samen met zijn broer maakte hij graffiti. Vaak spannend, ongezien iets moois maken en met grote vormen. Al snel volgden er opdrachten uit, zoals het maken van een grote schildering voor een kinderkamer. Via het Grafisch Lyceum kwam Stefan tijdens zijn stage bij een decorbouwer terecht. "We maakten de aankleding voor dierentuinen en pretparken. Zo kwam ik in 2007 als zelfstandige bij de Efteling. Daar heb ik vooral schilderingen, decors en onderdelen voor attracties gemaakt. Naast schilderen, boetseerde ik er allerlei vormen en werkte ik veel met beton. Van dat 'driedimensionale werk' heb ik veel geleerd." Kleine knipogen "Ik kreeg steeds meer de neiging om iets te maken wat van mezelf was. In 2004 maakte ik mijn eerste schilderij. Het mooie van vrij werk is dat er maar één van is, je het niet zomaar kunt kopiëren en je volledig vrij bent om te maken wat je wil. In mijn werk verstop ik allerlei boodschappen. Met kleine knipogen geef ik boodschappen mee. Voor mij is kunst een manier om te uiten en mijn verbazing over wat er gebeurt in de wereld uit te beelden. Ik probeer dat met humor te doen en niet te provocerend te zijn. Ik ben 20 21 liddelbui Cadzand-Bad door Sandra Minneboo Scheldestromen herfst 2017 Scheldestromen herfst 2017

Scheldestromen/de Waterwerker | 2017 | | pagina 11