Cadzand-Bad is de zuidelijkste badplaats van Nederland en bekend van de fossiele haaientanden. De afgelopen jaren hebben de dijkversterking, nieuwe jachthaven, het maritiem plein en de vernieuwde hotels de badplaats ingrijpend veranderd. Er was al heel wat jaren weinig gebeurd. Maar omdat de dijk bij Cadzand-Bad niet voldeed aan de gestelde eisen voor veiligheid hebben de ondernemers, de gemeente Sluis en het waterschap de handen ineen geslagen om Cadzand grondig aan te pakken. De badplaats heeft een ware metamorfose ondergaan. Een flinke opwaardering De dijkversterking in Cadzand was nodig omdat dit deel van de kust niet voldeed aan de eisen voor veiligheid. De gemeente Sluis greep de kustversterking aan om de badplaats een flinke opwaardering te geven. Daarnaast zag Yacht@Cadzand-Bad BV de kans om tussen de strekdammen een jachthaven aan te leggen. Ondernemers haakten aan met de bouw of verbouw van hotels en appartementen. Vanwege de integraliteit van de projecten werd het project door waterschap Scheldestromen uitgevoerd. Deze publiek-private samenwerking werd bekend onder de naam 'CADZAND-Maritiem'. Wat vinden de toeristen van Cadzand-Bad en is de beleving van Cadzand veranderd? We vragen het aan Miranda Sips, senior inspiratiemedewerker bij de VVV in Cadzand en aan Peter Faas, eigenaar van Beachhotel Spa Noordzee. Smaken verschillen Op zomerse topdagen komen er soms 900 tot 1.000 bezoekers per dag in het VVV- inspiratiepunt. Miranda: "Je kunt er niet omheen. De laatste jaren is Cadzand ontzettend veranderd. De reacties van de toeristen op alle veranderingen zijn zeer gemengd: van prachtig tot lelijk en alles ertussenin. Over de jachthaven zijn de meesten wel positief. Tja, over smaak valt niet te twisten. Als VVV willen we laten zien dat Cadzand-Bad meer te bieden heeft dan alleen zon, zee, strand en een appartement." Korter maar vaker Volgens Miranda zien we de laatste jaren een ander soort toerist in Cadzand-Bad. "Traditiegetrouw komen in de vakantieperiodes veel gezinnen uit voornamelijk Duitsland en Nederland naar de badplaats. De laatste jaren is het aantal Belgische toeristen toegenomen en neemt nog steeds toe. Knokke is behoorlijk vol en hier vind je rust, ruimte, goede fietspaden en goede fietsroutes. Een andere toeristische trekker is Sergio Herman. Sergio en Cadzand-Bad zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Vooral Belgen zijn hier gevoelig voor. De nieuwe jachthaven zorgt ook voor veel toeristen. Zij komen niet zozeer voor de hotels en appartementen, 21 door Chantal de Putter Scheldestromen zomer 2018 Scheldestromen zomer 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 11