A Blikvanger bijzonder gevonden m 4 maar zijn vooral economisch belangrijk voor Cadzand, omdat ze hier boodschappen doen of uit eten gaan. In het voorjaar en najaar zien we vooral veel gepensioneerden, grootouders met de kleinkinderen en gezinnen met hele jonge kinderen. De trend is dat we kortere vakanties houden maar wel vaker per jaar." Veel Belgen Peter Faas is eigenaar van Beachhotel Spa Noordzee. Vanuit het hotel, met het markante torentje, heeft u prachtig uitzicht op de jachthaven. Peter: "Deze bedrijvigheid voor onze deur is mooi voor de hotelgasten." En wat de toeristen van het 'nieuwe' Cadzand vinden? "De Duitsers missen het oude Cadzand-Bad, de Nederlanders maakt het niet zoveel uit en de Belgen vinden alle ontwikkelingen positief. Het aantal Belgische toeristen is de laatste jaren ook flink toegenomen. De Belgische toeristen komen naar Cadzand voor het goede voorzieningenniveau en omdat de hotellerie aan de Belgische kust flink is verouderd. In Cadzand is lange tijd niets tot weinig veranderd, maar de stilstand is nu ons voordeel." Well-being, culinair en shoppen Samen met een aantal ondernemers wil Peter een ondernemersvereniging oprichten. "We willen Cadzand- Bad meer positioneren volgens drie pijlers. Pijler 1 is Well-being. Deze pijler is gericht op wellness en alles daaromheen. Er is samen met een aantal andere hotels een wellnessboulevard gepland. Pijler 2 is Culinair. Sergio Herman is een begrip met zijn restaurants Pure C en AIRrepublic. De strandpaviljoens zijn de afgelopen jaren vernieuwd en er is steeds meer themahoreca. Pijler 3 is Shopping. We willen 3.000 m2 aan winkelruimte erbij. Ik denk dat vooral de winkels die onderscheidend en speciaal zijn het goed zullen doen. Mijn idee is dat goede ondernemers vanzelf boven komen drijven." Keerzijde Deze groei heeft ook een keerzijde, zoals het personeelstekort. "Tijdens de crisis was er al een personeelstekort, maar dat is alleen maar toegenomen", vertelt Peter. "Zeeuws-Vlaanderen is dun bevolkt en ook aan de Belgische kust hebben ze veel horecapersoneel nodig. In de drukke zomerperiode is het heel lastig om aan jonge werknemers te komen. Zij werken vooral om hun verblijf te bekostigen en vakantie te vieren. 's Avonds is er voor deze groep in Cadzand-Bad weinig te doen. Ik ben van mening dat we ons ook op deze groep moeten richten. Als wij het hier niet voor elkaar krijgen, gaan ze ergens anders werken en vakantie Haaien in Bad -1 m Het is een echte blikvanger in Oosterland. De straaljager die langs de weg bij het autodemontagebedrijf van Ad Stouten staat. Het is een Starfighter van de Luchtmacht. Hoe is dit gevechtsvliegtuig hier verzeild geraakt? Ad Stouten vertelt dat het vliegtuig er al sinds 2004 staat. Daarvoor stond op dezelfde plek de cockpit van een Boeing. Deze werd verkocht en op de vraag van Omroep Zeeland wat er voor in de plaats kwam, antwoordde Ad zonder blikken of blozen: "bommenwerpers". "Tja en dan moet je wat", lacht Ad. Hij kocht de Starfighter bij een autobedrijf in Limburg. "Het plaatsen van het vliegtuig was niet onomstreden, omdat ik niet wist dat er een vergunning aangevraagd moest worden. Gelukkig is dat goed gekomen en is het nu een herkenningspunt voor mijn bedrijf." De Starfighter was de voorganger van de F-16, waar de Koninklijke Luchtmacht nu mee vliegt. Het is een gevechtsjager die ontworpen en gebouwd werd door Lockheed. De Luchtmacht vloog tussen 1962 en 1974 met het toestel. Een bijnaam was 'widowmaker', omdat er zoveel Starfighters neerstortten door technische mankementen. Het was het eerste toestel dat tegelijk het record van hoogte, snelheid en klimsnelheid bereikte. 23 Onder: Miranda Sips van de VVV. www.vvvzeelandnl www.hotelnoordzee.com Boven: Peter Faas is eigenaar van Beachhotel Spa Noordzee. Midden: Uitwaaien op de strekdam tussen de X-blocs. U kunt de omgeving van Cadzand- Bad te voet verkennen en meer te weten komen over de geschiedenis tijdens een rondleiding. Deze rondleiding van 1,5 uur is iedere donderdagmorgen om 10.30 uur van juni t/m september 2018. 5,- per persoon. Vooraf wel reserveren bij VVV Cadzand. Scheldestromen zomer 2018 Oosterland art.» door Arjan Goossen Scheldestromen zomer 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 12