Inzendingen welkom! Nieuwe abonnee fietsers en toeristen, maar ook met vissers die vissen op zeebaars. "Soms staat er een hinderlijke hengel in beeld, maar daar prikken wij wel doorheen", vertellen de mannen lachend. "Ook kun je vanaf onze plek soms zeehonden en bruinvissen zien. Dat maakt onze spottersplek zo speciaal. Er komt van alles voorbijgevaren en er is altijd wel wat te zien. Saai is het hier nooit." Mocht je interesse hebben in schepen spotten is het advies: "Gewoon een fototoestel aanschaffen en beginnen. Hier word je wel door ons wijsgemaakt. Iedereen is welkom." ligt. Een grote sleep vind ik altijd wel indrukwekkend. Dat het blijft drijven, snap jij dat?" "Inderdaad Rinie, elk schip is apart", vult Henk aan. "Het is net als met mensen, ieder heeft iets eigens. Zo heb ik bijvoorbeeld mijn eigen kijk op schepen en zie ik dingen waar een ander niet op let." In de loop der jaren zijn de schepen veranderd, vertelt Rinie. "De Elbe uit 1959 is een gerestaureerde sleepboot van Smit uit Rotterdam, een prachtig schip. Dit in vergelijking met de schepen van nu. Die zijn anders, moderner. Ook zie je nu veel andere type schepen zoals bijvoorbeeld suppliers, windmoleninstallatieschepen en autoboten. Eigenlijk niets meer dan een vierkante doos. Wat echt mooi is, dat is er bijna niet meer. De schepen van nu zijn veel meer voor hun functie gebouwd en na een scheepsleven van ongeveer twintig jaar gaan de schepen meestal naar een sloopwerf ergens op de wereld." Door weer en wind "Even de glooiing af hoor! Ondertussen maakt Rinie weer wat foto's van een schip dat langskomt. Als je denkt dat de mannen alleen komen met mooi weer, dan heb je het goed mis. "Als het waait of stormt is dat het mooiste van allemaal. Je ziet dan echt beweging en er is actie. Het schuim staat dan op het water en vliegt om je oren." "Maar we zijn hier niet de hele week te vinden hoor. Doordeweeks kan het zo zijn dat we er iedere dag zijn, maar er moet wel iets heel bijzonders voorbijkomen willen we in het weekend gaan kijken." Op de vraag wat hun vrouwen ervan vinden, antwoordt Henk: "Onze vrouwen hebben nooit anders geweten. Vroeger waren we van huis voor ons werk en nu zijn we van huis voor onze hobby." Zelf gaan spotten? Niet alleen de schepenspotters zijn op de spottersplek te vinden. In het zomerseizoen wordt het steeds drukker op de dijk. Niet alleen met 10 Heeft u een leuk bericht voor deze postrubriek? Mail uw inzending naar communicatie@ scheldestromen.nl of stuur een brief naar: Waterschap Scheldestromen T.a.v. redactie Scheldestromen Antwoordnummer 700 4330 WB in Middelburg De bermen worden weer gemaaid Wij beheren de meeste bermen in het buitengebied. Begin mei zijn we weer gestart met de voorjaarsmaai voor de verkeersveiligheid. Meer weten? www.scheldestromen.nl/zorgvuldig-maaien We hebben genoten van de open dag op gemaal Prommelsluis op Schouwen-Duiveland. We namen daarbij het tijdschrift mee en dat vonden we erg interessant. Graag willen we een gratis abonnement op uw tijdschrift. G. Askes uit Middelburg Wilt u net als deze bezoekers ook abonnee worden of kent u iemand die graag Scheldestromen wil ontvangen? Bel ons op 088-2461000 of stuur een mail naar communicatie@scheldestromen.nl Vraag op social media: 'Waarom is de Rijksweg ter hoogte van Sint Philipsland een 60-kilometerweg geworden?' Een deel van die weg is inderdaad van 80 naar 60 km/uur gegaan Dit was op verzoek van de gemeente omdat ter hoogte van dat stuk een nieuwbouwwijk komt. 11 Van links naar rechts: Rinie, Kamelia (auteur), Henk, Max (achter), Lucien en Wim. Scheldestromen zomer 2018 Scheldestromen zomer 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 6