119 liter water 8,5 minuut. 45 liter water Zeeland Strandju Zeeuwse Keverdag Een dure sprong Ontdek: te verkorten naar 4 minuten Plukken maar! Wist u dat we gemiddeld zo'n per dag gebruiken? Een gemiddeld persoon doucht ongeveer Door uw douchetijd bespaart u per douchebeurt. Gin tonic met een vleugje Watervriendelijke tuin In Zeeland zijn er verschillende plekken waar je officieel mag zwemmen in de natuur. Binnen onze dijken zijn dat het Veerse Meer, de Braakmankreek en De Vogel in Zeeuws-Vlaanderen. Op deze aangewezen plekken wordt de waterkwaliteit in de gaten gehouden. Benieuwd naar een veilige zwemplek bij u in de buurt? Kijk dan op www.zwemwater.nl Altijd al eens een kijkje willen nemen bij een gemaal? Kom dan op zaterdag 8 september tussen 10.00 en 17.°0 uur naar gemaal Boreel (Middelburg) of gemaal De Piet (Wolphaartsdijk). Entree is gratis. Voor 1 glas: 1 deel Tides gin (30 milliliter) 3 delen Fever Tree Mediterranean tonic IJsblokjes Citroenschilletjes Zeekraal 1 oester Mesheft, als roerstaaf Groot wijnglas of een copa glas Zo maak je het: Vul een groot wijnglas met ijsblokjes en schenk hier 1 deel gin in. Voeg de citroenschilletjes en zeekraal toe. Schenk drie delen tonic in het glas. Roer, zodat alles zich goed vermengt. Leg de oester bovenop de ijsblokjes en steek een mesheft in het glas dat dienst doet als roerstaaf. www.littlespoon.nl 14: 15 Heeft u een voorliefde voor Kevers, VW-busjes en alle luchtgekoelde aanverwanten? Kom dan op zondag 15 juli tussen 11.00 en 17.00 uur naar de Zeeuwse Keverdag op de markt in Goes. Rond 13.30 uur vindt er een rondrit plaats door het Zeeuwse landschap. De toegang is gratis. Pluktuin Bloemenzee in Kruiningen is erg I bijzonder. U kunt er niet alleen bloemen I plukken, in de maanden juni-augustus kunt I u er ook terecht om zeekraal te snijden. Zet uw bloemetjes in een emmertje water en geniet van een kopje thee of een heerlijk ijsje op het terras. Blauwhoefseweg 2c Kruiningen, www.pluktuin-zeeland.nl Bij warm weer is het verleidelijk om in het water te springen. Maar pas op, want springen van bruggen is verboden. De boete is niet gering: 230,-. Alle tuinen van Nederland bij elkaar opgeteld levert een gebied op ter grootte van bijna 18.000 voetbalvelden. Maar liefst 40% van dit oppervlak is bestraat. Door al die stenen kan water moeilijk weg. Zelf je tuin iets groener maken? Het kan al door het maken van een geveltuintje, een gazon aan te leggen of je balkon te vergroenen. Kijk voor inspiratie en uitleg in het 'Handboek watervriendelijke tuin' van STOWA. Axel, Westdorpe, Zaamslag, Sas van Gent... Ervaar met een lokale gids wat Zeeuws-Vlaanderen zo bijzonder maakt en kom op plekken die u mogelijk zelf niet zou ontdekken. Tip: schaf een strippenkaart aan. Deze strippenkaart kost 12,50 en is goed voor zes wandelingen, drie fietstochten en een rondleiding door het stadshuis van Terneuzen. De strippenkaart is verkrijgbaar bij de gids vooraf aan de fiets- of wandeltocht. Kijk voor het programma op www.gidsenteam-zvl.nl Vergeleken met vroeger valt er nu veel minder te jutten op het strand. Dit komt vooral doordat er zo veel vervoerd wordt per containerschip. Op deze manier valt er minder van de schepen af dan voorheen. door Kamelia Boon Scheldestromen zomer 2018 Scheldestromen zomer 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 8