die naar ruikt? achter de schermen "Vol heen is ook vol terug Ook al ben je gestopt met het schrijven over een bepaald onderwerp, je interesse blijft. Zo ook bij lezer Lies Russel-Neve (74) die 20 jaar heeft geschreven over havens en zeevaart voor weekblad 'Schuttevaer'. Kloosterboer Vlissingen trok daarom altijd haar aandacht. Aangekomen in de eerste loods ruikt Lies een zoete geur, terwijl ze buiten nog kruiden rook. "Dat klopt", zegt René Castel (47). "We slaan inderdaad kruiden op, maar hier staan ananassen. Als we doorlopen naar de volgende loods, ruikt het zoet én weeïg. Het zijn de bananen." René is hier 31 jaar begonnen als stagiair en meegegroeid met het bedrijf. Begonnen als heftruckchauffeur, nu houdt hij zich bezig met interne opleidingen voor alle Kloosterboer-vestigingen. Maar ook met gastlessen op scholen. "Dat doe ik om kinderen een goed beeld te geven van het prachtige vak logistiek. Ik ga naar open dagen en ben bezig met een speciaal lesprogramma voor de basisschool." Twee dagen lossen Het is behoorlijk druk in de grote loodsen waar eerst de inslag, dan de opslag en uiteindelijk de uitslag van de bananen plaatsvindt. René: "TWee dagen lang halen we containers en pallets bananen van het schip. Alles wordt hier gescand zodat we precies weten wat we binnen hebben, wat waar wordt gezet en wat naar welke klant moet. Lies wil weten of ze vaak drugs in de bananen vinden. "Onze Chiquita bananen komen uit Costa Rica en Panama. Doordat ze streng gecontroleerd worden in het land van herkomst, vinden we geen drugs. Het gebeurt heel soms dat bij een binnenkomende lading toch wat ongewenste producten mee komen." Bananendorp Lies: "Ik vind het een heus bananendorp. Overal zijn mensen bezig en door alles heen scheuren heftrucks. En wat leuk, in die zit een vrouw!" De vrouw is Simone, 1,5 jaar in dienst en destijds door René en collega Jan als stagiaire geselecteerd tijdens een open dag van Scalda. Simone: "Ik voel me prima thuis tussen de mannen. Ik ben ook heel trots dat ik m'n eigen heftruck heb. Hij moet altijd blinken." René krijgt kippenvel wanneer iemand zo trots is op z'n heftruck. Hij vindt het erg belangrijk dat het bedrijf investeert in jongeren. Bijna een kwart van het bedrijf komt daarom ook voort uit geselecteerde stagiairs. Ouwe baasjes Middenin de grote loods staan stapels ingezakte dozen met bananen die er her en der uitsteken; beschadigd. Of de medewerkers die Kloosterboer Vlissingen Een lezer krijgt een kijkje in de keu een bedrijf of gebied waar normaal publiek is toegestaan. door Danielle Steijn-Laing Scheldestromen zomer 2018 Een banaan komkommer Kloosterboer startte in 1925 in Noord-Holland. Het familiebedrijf, dat gespecialiseerd is in het gekoeld of bevroren opslaan en doorvoeren van vis, fruit, sappen, concentraat, zuivel en aardappelproducten, breidde al snel uit tot 9 vestigingen in Nederland en 6 vestigingen in de rest van de wereld. De Vlissingse vestiging opende in 1982. Hier werken 350 vaste medewerkers en 100 inhuurkrachten voor 400 klanten. Scheldestromen zomer 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 9