De opleidingen Watermanagement en Civiele Techniek van HZ University of Applied Sciences zitten sinds dit schooljaar in Middelburg. We zijn benieuwd naar onze toekomstige waterspecialisten en spraken met Femke en Ezra. Zij kozen bewust voor een studie in Zeeland. Femke Tiegelaar Leeftijd: Woonplaats: Komt uit: Studeert: 21 Vlissingen Naaldwijk Civiele Techniek (4e-jaars) "Na de havo vond ik Bouwkunde leuk maar water ook. Bij Civiele Techniek kwam alles samen. Ik heb bewust voor Zeeland gekozen omdat het lekker chill is, een kleine school maar ook een groot deel van alle deltazaken is hier te vinden. En de school is veel internationaler dan andere hogescholen." "Officieel is de oude term Weg- en Waterbouw. Alles wat je om je heen ziet behalve de gebouwen is civiel. Dus wegen, treinstations, vliegvelden, watersystemen etc." Wist je altijd al dat je de techniek in wilde? "Vroeger wilde ik juf worden, ik was echt een meisje-meisje. Ik was wel altijd goed in wiskunde en toen ik ging surfen werd ik enthousiast over water." Ezra Tolhoek Leeftijd: 19 Woonplaats: Zierikzee Studeert: Watermanagement (1e-jaars) Wat houdt je opleiding in? "Het is nu nog heel breed. We hebben vakken over klimaatverandering, biologie, geologie en de maatschappij. We hebben een project voor de gemeente Goes gedaan om ideeën te bedenken om met klimaatverandering om te gaan. Daar moesten we maatregelen voor bedenken en een blog en vlog voor maken." En? Wat hebben jullie bedacht? "We hadden gezien dat KWS een plastic road heeft ontwikkeld. Een weg van gerecyclede petflessen waar tijdelijk water in kan worden opgeslagen. Dus we hebben hen geïnterviewd om er meer van te weten. Echt een mooi product! Hoe bevalt Watermanagement? "Tot nu toe goed! We werken veel met projecten. We gaan nu een regenmeter bouwen, dat mag 21 Middell door Linda van Dijke Hoe kom je hier terecht? Wat houdt de opleiding in? Scheldestromen winter 2018 Scheldestromen winter 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 11