't Munnikenhof in Grijpskerke Vervolg Femke Tiegelaar Wat spreekt je het meest aan? "Aan de ene kant is het fijn dat de opleiding zo breed is. Maar ik vind vooral de zachte kant van civiele techniek het leukst, dus niet per se het rekenen en tekenen. Ik zou het interessant vinden om aan projecten te werken die breed zijn en waarbij ik mensen kan helpen, bijvoorbeeld ontwikkelingsvraagstukken." Waar heb je je stage gedaan? "Bij een klein consultancy-bedrijf in Nieuw-Zeeland. Deels was dat omdat ik op avontuur wilde. M'n stage was leuk maar vooral het reizen was heel tof. Ook de praktijk is er heel anders. Er zijn aardbevingen op Nieuw-Zeeland, dat is natuurlijk heel interessant. We deden zelf grondonderzoek en gaven funderingsadvies." "Ik heb er echt geleerd om voor mezelf op te komen. M'n begeleider was pittig. Fouten moest je maar in je eigen tijd oplossen en inlezen ook." "Ja! Ik heb nu het gevoel dat je er meer trots op mag zijn, kijk hoe cool wij zijn als wateropleidingen. Het voelt alsof er meer aandacht is, echt heel tof." "Jullie zijn toch vooral van de uitvoerderskant? Oh, jullie bedenken zelf ook wat nodig is? Dan mogen jullie meer met de eer gaan strijken. Laten zien: 'dit doen wij allemaal'." Tot slot: wil je nog iets kwijt? "Ik vind dat meer mensen Civiele Techniek moeten gaan studeren. Er is zo'n groot tekort. Mijn klas is echt klein, we zijn maar met 18, waarvan ik het enige meisje ben. Ik snap het niet, het is superinteressant. Je hele kijk verandert en je kunt er zo veel mee. Als je aardrijkskunde heel leuk vindt en goed bent in natuurkunde, kun je echt coole dingen doen." Vervolg Ezra Tolhoek gewoon van een petfles als het maar betrouwbaar is. En ik kijk uit naar de scheikundelessen." "Als ik nu zou moeten kiezen, zou het de aquatische kant zijn. De biologische en technische vakken trekken me net iets meer." Hoe vind je het gebouw? "Door het nieuwe gebouw is het automatisch leuker om les te hebben. Alles is modern. We hebben ook kantoortjes die je kunt reserveren. Kun je lekker stil met je eigen groepje werken. Ideaal! En je hebt werkruimtes met computers waar je huiswerk kunt maken. Ik vind het prettiger om op school te werken dan thuis. En de koffie is er ook beter dan thuis. Ze hebben er koffie van vers gemalen bonen..." "De leukste plekken om te fietsen liggen langs het water. Behalve dan het stuk tussen Zierikzee en De Heerenkeet. Daar liggen schelpjes op het fietspad van vogels die ze kapot laten vallen. Het wielrennen staat overigens nu op een laag pitje. Maar het is een eigen keuze. Ik had wat tegenslagen waardoor ik er even geen zin meer in heb. Maar dat kan morgen weer anders zijn." "Jullie werk is eigenlijk heel 'undercover'. Jullie doen heel veel maar je ziet er weinig van. Ik ben wel pas op jullie kantoor geweest voor een interview met een watermanagementspecialist." "Wat hij vertelde is dat je zowel in studie als dagelijks leven moet doen waar je zin in hebt. En dat je altijd geïnteresseerd moet blijven." 22 Het staat er al sinds de middeleeuwen. 't Munnikenhof in Grijpskerke. Oorspronkelijk was het een soort buitenverblijf voor de abdij van Middelburg en in de zeventiende eeuw werd het gebruikt als buitenverblijf voor rijke families. De gloriedagen van 't Munnikenhof dateren uit de 17e eeuw. Behalve het huidige gebouw met kenmerkende torentje was er een buitenhof met boomgaarden en akkers. De beroemde dichter Jacob Cats woonde er ook in de 17e eeuw, als hij niet in Den Haag in het huidige Catshuis woonde. Dit jaar is het Jacob Catsjaar, omdat het 400 jaar geleden is dat hij zijn beroemdste werk uitbracht: Minne en Sinnebeelden. Jacob Cats verbleef graag op de Munnikenhof. De ruimte en de rust van Zeeland inspireerden hem tot het schrijven van vele gedichten. Behalve dichter was hij ook betrokken bij grootschalige inpolderingswerken in Zeeland, waarmee hij erg rijk werd. Ook was hij een bekend staatsman. Maar hij begon zijn carrière als advocaat in Middelburg. Het huidige gebouw met torentje bleef gespaard van sloop. De overige gebouwen zijn in de loop der eeuwen afgebroken. In 1860 was de laatste sloopronde. Begin jaren 70 stond het er totaal vervallen bij. Na de restauratie werden het kasteel en de boerderij gescheiden. In het Zeeuws Museum hangt een schilderij uit 1659 waarop de Munnikenhof in de gloriedagen te zien is. 23 Wat is het belangrijkste dat je daar geleerd heb? En bevalt het nieuwe gebouw? Wat is je beeld van het waterschap? Volgend jaar moet je een keuze maken tussen delta management en aquatische ecotechnologie. Weet je al wat je zou willen? Wat heb je met water? Wat is je beeld van het waterschap? Wat blijft je bij van dat gesprek? nul Scheldestromen winter 2018 Grijpskerke door Arjan Goossen Scheldestromen winter 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 12