STEM Tel in uw tuin Ontdek Walcheren te voet toen nu h Terug naar school Bedenk een naam voor onze peilboot! 2.934 km2 Laat maar regenen! Waterschapsverkiezingen 20 HAART Animaaltjes Dit lichtgewicht regenjasje neemt u makkelijk mee in uw tas. We verloten er 5! Meedingen? Mail voor 30 januari 2019 naar communicatie@scheldestromen.nl en geef aan voor wie en wanneer u het jasje graag zou gebruiken. Vergeet niet adresgegevens en maat (S/M/L/XL) door te geven. Geen internet? Ons postadres is: Postbus 1000, 4330 ZW in Middelburg. Noteer alvast in uw nieuwe agenda: waterschapsverkiezingen, 20 maart 2019. VERKIEZINGEN WATERSCHAP De oppervlakte van Zeeland is Vanaf 1 januari bij Omroep Zeeland: iedere dinsdag een aflevering over het waterschapswerk. In 12 afleveringen geven we een inkijkje in het werk van waters chappers en de interessante onderwerpen waar we dagelijks mee te maken hebben. Volgt u ons? met een glimlach Dierenliefhebbers opgelet! De Zeeuws-Vlaamse dierenarts Geert de Bruijckere heeft allerlei luchtig geschreven dierenverhalen gebundeld in het boek 'Animaaltjes met een knipoog'. De animaaltjes, zoals hij de dierenverhalen zelf noemt, zitten vol humor en zijn doorweven van het West-Zeeuws-Vlaamse dialect. Bestellen kan rechtstreeks via geertdebruij ckere@gmail. com. Het boek kost 17,95. In museum Schooltijd in Terneuzen leert u alles over de geschiedenis van het onderwijs en opvoeding. Er is een grote collectie schoolmaterialen waaronder nationale en internationale leesplankjes. Het gebouw waarin het museum gehuisvest is, is op zich is al een bezoek waard. Het is een Rijksmonument gebouwd in 1919 in de stijl van de Amsterdamse School en bevindt zich in de Nieuwstraat 2-4 in Terneuzen. Open op woensdag en zaterdag van 13.30 tot 15.00 uur, 0115-720821, toegang: 3,-. 14 Zaterdag 26 en zondag 27 januari is de jaarlijkse tuinvogeltelling weer. Doet u mee? Tel een half uur lang de vogels in uw tuin of op uw balkon. Noteer alle waarnemingen van een soort. Maar geef alleen het hoogste aantal door van een soort die u tegelijk hebt gezien, anders loopt u het risico dezelfde vogel dubbel te tellen. Uw telling geeft u makkelijk door via de app Tuinvogels of tuinvogeltelling.nl Tip: zitten er veel vogels tegelijk op de voederplank? Maak een foto en u kunt na uw half uurtje tellen rustig controleren hoeveel vogels u zag. Weet u een originele naam voor onze nieuwe peilboot? Na 35 jaar trouwe dienst nemen we afscheid van onze peilboot Meermin III. We gaan nu een nieuwe peilboot laten bouwen. Een peilboot meet de diepte van de vooroevers van onze dijken, zodat we weten of ze nog stevig genoeg zijn. De inzender van de winnende naam krijgt een rondvaart met de nieuwe peilboot. Ook komt de naam van de winnaar in ons tijdschrift. Meedoen? Mail uw 'naam' voor 2 februari 2019 naar communicatie@ scheldestromen.nl of bel naar 088-2461000. De winnaar ontvangt persoonlijk bericht. Van weidevogelwandeling tot rondje rond Ritthem, het boekje 'Walcherse wandelingen' biedt 15 uiteenlopende routes op Walcheren. De routes lopen zoveel mogelijk 'van de weg af', langs watergangen en kreken of dwars door het land. Dijkgraaf Toine Poppelaars ontving in augustus het eerste exemplaar. Het boekje is voor 14,95 verkrijgbaar bij de boekhandel. 15 m door Linda van Dijke en Mariëlla Eggebeen Ifell Vanaf 1 januari: elke dinsdag na het nieuws bij Omroep Zeeland op het hele uur vanaf 17.15 uur. Scheldestromen winter 2018 Werken aan paalhoofden: Scheldestromen winter 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 8