De beste m m van de lage "De enige skihal in de Benelux waar de sneeuw kraakt." Vanuit de wijde omtrek van Terneuzen zie je het 42 meter hoge schuine gebouw staan: de skihal. Een immense bak die omhoog wordt gehouden door palen. Op een vroege donderdagmorgen in de herfstvakantie zijn er al een aantal kinderen aan het skiën. 16 Marketingmanager Robert Ros en technisch medewerker Stijn Hamelinck geven een rondleiding. Daarbij gaan deuren open naar ruimtes waar een normale bezoeker niet komt. Zoals de machinekamer en de stalling van de gloednieuwe pistenbully. Van alle markten thuis Je kunt er leren skiën en snowboarden; als voorbereiding op een wintersportvakantie of gewoon omdat het leuk is. Voor alle niveaus zijn er lessen en er zijn ook kindervakantiekampen. Je kunt er zelfs je internationaal erkend diploma ski- of snowboardleraar halen. Bij Skidöme Terneuzen werken zo'n 120 mensen. Voor de klandizie richt de skihal zich niet alleen op Zeeuwen. Er komen namelijk ook veel Belgen. Maagdelijk Robert: "We houden in de hal een constante temperatuur aan van -5° Celsius. Net als in de bergen is de sneeuw 's morgens nog hard en liggen de pistes er maagdelijk bij. Met strakke ribbels van de pistenbully. Want elke avond maakt de pistenbully de pistes weer mooi glad. Na een dag skiën is de sneeuw namelijk losgewoeld en liggen er hoopjes sneeuw op de piste." Vloerkoeling Vanuit het kantoor kijken we op de pistes. Robert: "De kwaliteit van de sneeuw is hier erg goed, ongeacht de seizoenen. De beste sneeuw van de lage landen. Er ligt zo'n halve meter dikke sneeuwlaag, op een betonvloer met vloerkoeling. Bijna dagelijks produceren we sneeuw om aan te vullen. En een paar keer per jaar houden we grote schoonmaak en wordt de sneeuw helemaal vernieuwd." Eén grote koelkast "We zijn continu bezig met hoe we energie kunnen besparen. We zijn in feite één grote koelkast. De koelkast is natuurlijk goed geïsoleerd. Maar een grote wens is nog om zonnepanelen op ons dak te plaatsen. Vaak moeten we in de winter nog harder koelen dan 's zomers omdat er in de winter veel meer skiërs zijn. Dat brengt veel warmte mee en de deuren gaan vaker open", licht Robert toe. Sneeuwmeester Sneeuwmeester Stijn Hamelinck neemt ons mee naar de technische ruimtes onder de pistevloer: "We vangen het hemelwater op dat op het dak valt en leiden dat naar de sloot. Dat water lozen we dus niet op de riolering. We maken er geen sneeuw van omdat de sneeuw Skidöme Terneuzen 17 door Joséphine van Belzen Scheldestromen winter 2018 sneeuw landen Overdekt skiën kan sinds 2008 in de skihal van Skidöme Terneuzen, zelfs in de zomer. Er is een beginnershelling van 110 meter en een piste van 220 meter voor de meer gevorderde wintersporters. Er ligt een leuke tube glijbaan, de grootste van de Benelux. Drie sleepliften en een lopende band brengen de skiërs omhoog. Scheldestromen winter 2018

Scheldestromen/de Waterwerker | 2018 | | pagina 9