i Stemmen! scheldestromen.mijnstem.nl Dijkgraaf Poppelaars vertelt over het bestuur en over de uitdagingen waarmee het waterschap te maken krijgt. "Ik vergelijk onze algemene vergadering altijd met een gemeenteraad. Daarin zijn verschillende partijen vertegenwoordigd en dat is bij ons ook zo. Er is bovendien een coalitie die het dagelijks bestuur (db) vormt, te vergelijken met het college van burgemeester en wethouders. Onze vijf db-leden hebben wel meestal nog een andere baan naast hun waterschapswerk. Inwoners van Zeeland mogen hun stem uitbrengen op de leden van de algemene vergadering. Daarmee bepalen ze wie in ons bestuur komt en hebben ze invloed op de keuzes die het bestuur maakt. Het algemeen bestuur bepaalt namelijk het beleid op hoofdlijnen en controleert of dat beleid goed wordt uitgevoerd." "Ik ben voorzitter van zowel de algemene vergadering als het dagelijks bestuur. Ik ben dus te vergelijken met een burgemeester. Mensen kunnen niet op mij stemmen. Ik ben namelijk benoemd door de Kroon." "De algemene vergadering bestaat uit 30 leden verdeeld over verschillende partijen. Hier zitten landelijke (politieke) partijen bij, maar ook partijen die speciaal zijn opgericht voor de waterschappen. Men kan stemmen op kandidaten voor 23 plaatsen in dat bestuur. Deze mensen vertegenwoordigen de belangen van de inwoners (in de taal van de wet: ingezetenen)Daarnaast worden de bedrijfs-, agrarische en natuurbelangen vertegenwoordigd via 7 zogenoemde 'geborgde zetels'. Deze zetels worden niet gekozen via de verkiezingen, maar worden benoemd door de Kamer van Koophandel of VNO/NCW, de ZLTO en de Vereniging van Bos- en Natuureigenaren (VBNE)." "Het waterschap doet veel. Zaken waar Zeeuwen dagelijks mee te maken hebben. Wij maken schoon wat mensen dagelijks doorspoelen en wekken er ook nog energie mee op. We houden het slootwater op peil én zien toe op een divers en gezond waterleven. We regelen dat 8 Hallo stormtrotseerders, plassenstampers, oeververtoevers, groengenieters en plezierdobberaars: we mogen weer stemmen! Wat u ook bent, u heeft vast iets met water. Scheldestromen natuurlijk ook. Hoe het zijn werk uitvoert, daar heeft u invloed op. Stem daarom voor een nieuw waterschapsbestuur. Op 20 maart 2019 mag u weer stemmen voor de waterschaps verkiezingen. Met uw stem bepaalt u wie er in het algemeen bestuur komt. Dat bestuur heet bij het waterschap de algemene vergadering. Hulp nodig bij het kiezen van een partij? Doe de stemwijzer op Hoe zit het waterschapsbestuur in elkaar? Wat is uw rol als dijkgraaf? Hoeveel mensen zitten er in het bestuur? Waarom zouden Zeeuwen moeten stemmen? Scheldestromen lente 2019 door Danielle Steijn-Laing Scheldestromen lente 2019 9

Scheldestromen/de Waterwerker | 2019 | | pagina 5