jf-V 'Geen oord ter wereld meer ons V Stem! Populaire puzzels! vissen makkelijk van de ene naar de andere plek kunnen zwemmen. En natuurlijk onze zorg voor sterke dijken en veilige wegen. Allemaal belangrijke dingen om hier veilig te kunnen blijven wonen en werken. Ik vind het daarom zo belangrijk dat mensen gaan stemmen. Zeker omdat we vaak voor moeilijke keuzes staan." "Jazeker! Kijk bijvoorbeeld naar het klimaat. Dat vormt een grote uitdaging voor ons allemaal. Als waterschap gaan we daar zeker aan bijdragen. Zo rijst bij ons de vraag of onze dijken wel sterk genoeg zijn. De uitdaging is: gaan we alleen een dijk verhogen of kijken we verder naar mogelijkheden voor natuur en recreatie. Dat hoeft niet per se voor de veiligheid, maar is vaak wel een wens. Er zijn partijen die vinden dat we alles mee moeten laten wegen, anderen willen dat we alleen kijken naar wat nodig is voor de veiligheid. Door te stemmen, hebben mensen daar invloed op. De buien die vallen worden ook steeds heviger. Je kunt je de vraag stellen of je daar als waterschap steeds grotere investeringen voor moet doen of dat de burger daarin ook een verantwoordelijkheid heeft. Partijen denken daar verschillend over dus daar valt ook wat te kiezen." "Er zijn maar weinig waterschappen die voor wegen zorgen. Onze bijna 4.000 kilometer wegen in het buitengebied met hun bermen, bomen en struiken willen we veilig houden. Die wegen worden drukker en er komen steeds weer nieuwe vervoerstypes bij. Die verschillende snelheden en kwetsbaarheid zorgen voor nieuwe uitdagingen. We moeten bepalen of we investeren in nieuwe fietspaden of dat we de kwaliteit van huidige, steeds drukker wordende fietspaden gaan verbeteren." U ziet het: we moeten bij allerlei vraagstukken ons iedere keer afvragen hoe ver we erin gaan of welke afslag we nemen. Door uw stem uit te brengen heeft u invloed op hoe we ons werk doen. Geïnteresseerd in meer waterschapsuitdagingen? Wilt u weten wat uw band met water is of welke partijen in Zeeland mee doen en wat hun meningen zijn? Kijk op waterschapsverkiezingen.nl voor alles over de verkiezingen! 10 inzendingen welkom: communicatie@scheldestromen.nl We zijn overspoeld met inzendingen van de puzzels uit het winternummer, maar liefst 2000 lezers hebben de oplossingen ingestuurd. De winnaars hebben persoonlijk bericht gekregen. Oplossing puzzels: 'Met vierhonderdvijftig medewerkers houden we Zeeland veilig' en 'Namens alle waterschappers wensen wij u fijne feestdagen'. Ook de winactie voor het regenjasje was populair. 300 mensen deden mee. De gelukkigen hebben het regenjasje ontvangen. Tweede zin uit het Zeeuws volkslied Beste Jacco van Iwaarden, Hartelijk dank dat het eilandenrijkje in de Otheense kreek nu voorzien is van bruggetjes en vlondertjes. Toen ik op de eerste bijeenkomst over de 'verbouwing' van de oever van de kreek bezwaar maakte dat het moeras paadje niet mocht verdwijnen, kon ik niet bevroeden, dat het er uiteindelijk zo uit zou gaan zien. Toen de opmerking vanuit waterschap volgde: "Er is misschien nog iets aan te veranderen" en de opmerking vanuit de gemeente: "Wij steken er geen geld in", had ik er een zwaar hoofd in. Ook bij de tekening, die ik later ontving en waar ik heel blij mee was, zette ik toch mijn vraagtekens: "Als dat maar niet te duur is." Maar uiteindelijk ligt er nu wat moois! Namens alle wandelaars hartelijk dank aan het waterschap. Chris Louwerse, Terneuzen Aanleiding: Volgens de wetgeving Kaderrichtlijn Water (KRW) heeft het waterschap de opgave om de kwaliteit van het oppervlaktewater en daarmee de ecologie van het watersysteem te verbeterenWe doen dat onder andere met de aanleg van natuurvriendelijke oevers. Bij de Otheense Kreek is dit werk gecombineerd met het opknappen van de oevers om te voorkomen dat het aanliggende fietspad verder verzakt.. Natuurvriendelijke oevers zijn flauwe oevers, waardoor de natuur zich in de plas/dras omgeving beter kan ontwikkelen. Beste mensen, Het valt mij ieder jaar weer op dat bij de eerste de beste nachtvorst water uit de watergangen en vesten getrokken wordt. Zodat de beginnende ijsvloer direct kapot getrokken wordt. Ik begrijp heel goed dat het polderwater op peil moet blijven. Maar kunt u rekening houden met de schaatsliefhebbers? Want een schaatsperiode is al zo kort in onze regio. En met een goed waterpeilbeheer is er meer kans van slagen. L. Leijdekker, Middelburg Het waterschap werkt graag mee om in een vorstperiode ijsplezier mogelijk te maken. Bij aangekondigde vorstperioden werken we volgens het draaiboek 'Peilbeheer meerdaagse vorst'. Waar mogelijk houden we dan de waterpeilen zo veel mogelijk op gelijk niveau, door de gemalen niet of weinig water te laten afvoeren. Zo wordt water óp het ijs of lucht ónder het ijs voorkomen KoLeenknegt Een zwaargewicht in #dePutting te #Hengstdijk. Kan het @waterschap uitleg geven? waterschap @KoLeenknegt hier wordt een locatie aangelegd voor een zogenoemde 'grootschalige baggerverspreiding'. De uitkomende bagger van de Oude Haven Campen, wordt hier te drogen gelegd. 11 In de landelijke verkiezings campagne staat de band van alle Nederlanders met waterschapswerk centraal. Of dat nu oeververtoevers, stormtrotseerders of asfalttrappers zijn zoals Romee en Joyce hieronder. Valt er echt iets te kiezen? Heeft Scheldestromen specifieke uitdagingen? Scheldestromen lente 2019 redactie: Josephine van Belzen waard Scheldestromen lente 2019

Scheldestromen/de Waterwerker | 2019 | | pagina 6