Houd 't schoon STEM Uitslag Koersen op overstromen, otter Expositie "Door overstromingen Zeeuwse straati Waterschapsverkiezingen tVeet Onj woensdag 10 april vanuit de zee, de meren en de grote rivieren kan 60% van Nederland onder water komen te staan. in het gebied dat zou wonen ongeveer 9 miljoen mensen." Wist u dat er ieder jaar ongeveer 50 miljoen kilo afval in de natuur, op straat of op het strand belandt? Dit is zo'n 1,5 vuilniszak per Nederlander per jaar! Een groot deel hiervan komt via de stranden, rivieren of de wind in zee. Wist u dat in Rotterdam de Wemeldingestraat, Yersekestraat en Kamperlandsingel te vinden zijn? Deze straten liggen in de wijk Pendrecht. Bij de bouw van deze wijk koos men ervoor om de straten te noemen naar plaatsen die getroffen waren bij de watersnoodramp. De reden voor deze straatnaamgeving? Het oorspronkelijke dorp Pendrecht werd in 1421 ook getroffen door water, tijdens de Sint-Elisabethsvloed. 20 MAART VERKIEZINGEN WATERSCHAP Op welke partijen kun je eigenlijk stemmen? - 50Plus - Algemene Waterschapspartij - CDA - ChristenUnie - VVD - Partij voor Zeeland - PvdA - SGP - Water Natuurlijk - Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen Meldpunt kapotte lantaarnpalen Kapotte lantaarnpalen zorgen soms voor onveilige situaties. 14 'De 9 levens van Cornelis Goliath' In het Zeeuws Archief zijn de werken van de beroemde kaartmaker Cornelis Goliath (1617-1660) te bekijken. Je duikt in het veelzijdige leven van Goliath: van Zeeland tot Zuid-Amerika. De expositie gaat over de trans Atlantische slavenhandel en heeft daarbij aandacht voor de Nederlandse veroveringen van suikerplantages in Brazilië en de veroveringen van forten in West-Afrika. Het Zeeuws Archief is te vinden op Hofplein 16, 4331 CK Middelburg. Entree is gratis. Te bezichtigen tot en met 5 oktober 2019. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, zaterdagen tijdens openstelling. U OojtttifJ Langeafstands- wandeling 26-27 april l '-f wvvoordewind.nl Foutje Schooltijd In het vorige nummer stond per ongeluk een verkeerd tijdstip genoemd bij het artikeltje over museum Schooltijd in Terneuzen. De juiste openingstijden zijn woensdag en zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Vanaf mei is het museum ook op donderdagmiddag en vrijdagmiddag geopend. Liefhebber van klassieke auto's? Kom naar Hulst Op zaterdag 11 mei vindt weer de Dijken- en Krekenrally plaats. Deze jaarlijkse tocht wordt georganiseerd door Rotary Hulst en staat open voor alle deelnemers met een auto van 25 jaar of ouder. De eerste oldtimers vertrekken om 10.30 uur vanaf de Grote Markt in Hulst. Iedere minuut vertrekt er een auto. De opbrengst van de rally is bestemd voor een goed doel. Van 1 tot en met 12 mei is de Week van Ons Water. In heel ons land zijn er activiteiten om Nederlanders bewust te maken van de waterkwaliteit en water in en om het huis. Kijk voor leuke activiteiten bij u in de buurt op: "fj weekvanonswater.nl vistellingen Voor het derde jaar op rij houdt Stichting Ravon dit voorjaar bij welke vis er in de Zeeuwse binnenwateren zwemt. Dit doet de stichting in opdracht van Rijkswaterstaat, Provincie Zeeland en waterschap Scheldestromen. De vrijwilligers tellen twee keer per week de vangst in de kruisnetten bij poldergemalen. In 2018 hebben ze in drie maanden tijd meer dan 13.000 vissen geteld en 27 vissoorten. De meest voorkomende vissoort was de glasaal. De meest bijzondere soort die we tegenkwamen in de Zeeuwse wateren: goudharder. De profwielerkoers Scheldeprijs gaat ook dit jaar weer over Zeeuws grondgebied. De koers start om 12.15 uur in Terneuzen en gaat via de Westerscheldetunnel richting Walcheren en de Bevelanden en eindigt na 203 kilometer in Schoten, België. Aanmoedigen? De tocht heeft passages in onder andere Vlissingen, Middelburg, Noord-Beveland, Goes en Reimerswaal. scheldeprijs.be door Mariëlla Eggebeen Bron: Bosatlas van de Veiligheid (Noordhoff Uitgevers, 2017) 0kt Scheldestromen lente 2019 vfi 5 levens van Cornells Goliath Scheldestromen lente 2019 :15

Scheldestromen/de Waterwerker | 2019 | | pagina 8