"en Fietsen Oosterscheldekering in 1000 stukjes Brouws museum toont Cats 75 jaar vrijheid: aftrap in Terneuzen Schuilt er een Hollandse meester in u? Thoolse veiling: eenmaal andermaal... Waterbesparingstip 1 %/Qj Wat zullen we morgen eens gaan doen? www.proefenbeleefzeeland.nl Een ontmoetingsplek van streekpr oducten www.zeeuwze.nl Actualiteiten, weekendtips. eten en drinken www.productenvandeboer.com Waar in Zeeland kunt u kopen bij de boer? Demonstratie glasblazen Breskens Altijd al eens willen zien hoe glas geblazen wordt? Elke donderdag (tot 1 september) kunt u om 11 uur in de Art Glass Studio in Breskens met eigen ogen aanschouwen hoe glas gevormd kan worden. 14 Schepen die op vlak langs varen, de aanleg van een enorme zeesluis of zelf een zeereus veilig de sluizen binnenloodsen. Beleef het in het Portaal van Vlaanderen. Sinds 1 maart in een nieuwe locatie aan de Beneluxweg in Terneuzen. Neem een kijkje nemen achter de Voor de echte puzzelfanaat is er nu een legpuzzel van de Oosterscheldekering. Hoe snel legt u de 1.000 stukjes op hun plek en maakt u de kering weer compleet? Voor 13,50 kunt u de puzzel bestellen via *0 www.zeeuwse-producten.nl Enquête over Weg van Water Heeft u dit voorjaar de waterschaps serie 'Weg van Water' op Omroep Zeeland tv gezien? We zijn benieuwd naar uw mening. Ga op internet naar "0 https://surveymonkey.eom/r/ waterschapoptv schermen van het sluizencomplex van Terneuzen of maak een boeiende rondvaart over het kanaal. Ook is er maritieme rondrit met een treintje naar de Scheldeboulevard. *0 www.portaalvanvlaanderen.nl 0115-616268. Brouwershaven is de geboorteplaats van de beroemde staatsman en dichter Jacob Cats (1577-1660). Twee eeuwen lang was hij Neerlands meest gelezen literaire auteur. Het Brouws museum toont een video van het leven en het werk van Cats. Het Brouws Museum toont ook alle aspecten van de relatie die Brouwershaven met de zeevaart onderhield. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: 3,- per persoon. Open van maandag tot vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, in het weekend op afspraak. Haven Zuidzijde 15, Brouwershaven0111-691342. Waterbesparingstip 2 Op boerderijcamping Dorpszicht in Gapinge (Dorpsstraat 15) kunt u in juli en augustus elke donderdag vanaf 10.30 uur 'koeien kieken'. Een geweldige ervaring voor kinderen. Samen met de boerin gaan ze de wei in en ze mogen haar elke koeienvraag stellen die je maar kunt bedenken. Met een beetje geluk liggen de koeien te herkauwen en dan kan het zomaar zijn dat een makkelijke koe het toelaat dat je haar knuffelt en tegen haar aan kunt zitten. Ook kunnen kinderen een heuse nep-koe melken en na afloop wacht een echt melkdiploma! Op 31 augustus vindt de landelijke aftrap van de viering van 75 jaar vrijheid plaats in Terneuzen. 75 jaar na de Slag om de Schelde vieren we op de kades van Terneuzen de bevrijding van Zuid-Nederland. Belangrijke ingrediënten van de viering zijn een vlootparade en een Vrijheidsboulevard met zeecontainers. *0 www.75jaarvrijheidzeeland.nl Het Zeeuwse licht inspireerde menig beroemd kunstschilder. In Domburg legden zij de basis voor prachtige schilderijen. Ook u kunt ontdekken of er in u een Hollandse meester schuilt. Deze zomer organiseert Het Zeeuwse licht masterclasses kunstschilderen op het strand van Domburg. Kunstschilder Adriaan van Bokhoven leert u in een- of driedaagse workshop het Zeeuwse licht te vangen in een schilderij. www.hetzeeuwselicht.nl door de Zwinstreek Fiets in juli of augustus gezellig mee met een begeleide fietstocht door het groene landschap van West-Zeeuws-Vlaanderen. Onderweg vertelt een gids van Het Zeeuwse Landschap hoe dit landschap op de grens van België en Nederland gevormd is. De route is ongeveer 20 kilometer lang. De fietstochten zijn op 6, 13, 20 en 27 juli en op 3, 10, 17, 24 en 31 augustus en starten om 14.00 uur bij de slagbomen van de parkeerplaats van Toversluis, Nieuwstraat 83a, 4524 EG Sluis. Aanmelden is niet nodig en de kosten bedragen 4. *-0 www.hetzeeuwselandschap.nl Op het eiland Tholen kunt u in de zomermaanden streekproducten bij afslag kopen bij de enige Zeeuwse streekproductenveiling. Elke woensdag om 11.00 en 14.00 uur kunt u plaatsnemen in de authentieke bankjes van de veiling, de klok bedienen en zo een goede prijs af slaan voor de lekkerste streekproducten. Thoolse producenten en leveranciers zorgen iedere week voor verse en lekkere groenten waaronder aardappelen, aardbeien, kersen, appels en rood fruit. Ook zilte streekproducten zoals lamsoren en zeekraal komen aan bod. Waterbesparingstip 3 door Sandra Minneboo Als iedereen in Nederland 1 minuut korter doucht, besparen we jaarlijks 28 miljard liter water en 126 m3 gas. Dorpsstraat 10, Breskens. Scheldestromen zomer 2019 h 6 Gebruik het water dat u hebt gebruikt om fruit en groenten te wassen, om de planten in en rondom het huis water te geven. Langeweg 11, Sint-Annaland. Vervang oude kranen en toiletstortbakken door waterbesparende varianten. Daarmee verbruikt u tot wel 30% minder water. Scheldestromen zomer 2019 15

Scheldestromen/de Waterwerker | 2019 | | pagina 8