1 Duurzaam Keersluis Zierikzee 60 jaar Opwarmen in het Kaslokaal Tolvrij de funnel door in 1010 Nieuwsbrief dijkversterking Hansweert We zijn druk bezig met de voorbereidingen van de dijkversterking tussen Hansweert en de Willem Annapolder op Zuid-Beveland. Op de hoogte blijven? Meld u aan voor de digitale nieuwsbrief via www.scheldestromen.nl/ hansweert Museum Oud Electro "Nooit heeft een nieuwe techniek het leven van miljoenen mensen zo snel en ingrijpend veranderd als de toepassing van elektriciteit." Voor oud elektricien Mare Lijbaert de reden om er een museum van te maken. Zelfs voor ervaren elektrotechnici, blijkt het elektriciteitsmuseum onverwacht helder licht te kunnen werpen op het hoe en waarom van vormgeving, constructies en werkmethoden. Het museum aan de Vrij straat in Sas van Gent is geopend op afspraak: 0115-453822. Laat dit u niet tegenhouden! We streven ernaar om in 2050 volledig circulair te zijn. Dat betekent dat we onze producten en diensten zo ontwerpen dat grondstoffen niet worden uitgeput en we reststoffen opnieuw gebruiken. Op de Turkeyeweg bij IJzendijke moesten we 500 meter asfalt vernieuwen. Twee derde daarvan is aangelegd met het duurzame asfalt Bioway. Het andere deel heeft gewoon astalt. Daardoor kunnen we de komende jaren de staat van de weg goed vergelijken. Na een winterse wandeling is het lekker bijkomen in de oude tuinderskas Het Kaslokaal in Oostkapelle. Met huisgemaakte taart en lunch, verse thee en koffie van De Zeeuwse Branding. Alles komt zoveel mogelijk uit de kas, de tuin of de omgeving. Open van woensdag tot en met zondag van 10.00 tot 18.00 uur, in de vakanties hele week geopend. Noordweg 33a Oostkapelle. Noteer in de agenda: 25 januari, 29 februari, 25 april (Museumweek), 12 september (Open Monumentendag) 31 oktober en 28 november. Nieuwjaarsconcert Het Zeeuwse orkest Ga muzikaal het nieuwe jaar in. Het nieuwjaarsconcert van Het Zeeuwse orkest is op 9 januari in Terneuzen, 10 januari in Vlissingen en op 11 januari in Goes. De Keersluis van Zierikzee bestaat 60 jaar. Als het water van de Oosterschelde boven een bepaald waterpeil komt, sluit het waterschap de sluis. En dat is misschien wel vaker dan u denkt: zo'n 120 tot 140 keer per jaar. Zo blijft Zierikzee droog. Geïnteresseerd in de bouw van de keersluis? In het Stadhuismuseum in Zierikzee loopt nog tot en met 19 januari 2020 een speciale tentoonstelling. Meelstraat 6-8 Zierikzee. Op maandag gesloten. y/ijayozpoou ptjpv jwdui jvoqppizuo siuos si maensdmpsjajoen jan :pspvoj spaaenz Buissojdo 15 Scheldestromen I winter 2019

Scheldestromen/de Waterwerker | 2019 | | pagina 15