verder Nieuwe koers voor fietsers waterschapScheldestromen 6 Nieuwsberichten 11 Post 14 Buiten 18 Het water door gronden 19 In de steigers 23 Bijzonder gevonden 5 Ambachtsheerlijkheden, wat zijn dat ook alweer? En hoe 'heerlijk' is het om ambachtsvrouw of -heer te zijn? We spraken met Dries van Huykelom van de Pas en zijn moeder over de heerlijkheden van Sinoutskerke en Baarsdorp. Hekwerk voor 't Killetje Proef met dijkbeheer Nieuw rioolgemaal voor Zierikzee Zeeuwse zwarte bessen Bijzonder gevonden: brilletjesweel Nieuwe schelpen voor wandelplezier Scheldestromen is het tijdschrift van waterschap Scheldestromen. Iedereen die interesse heeft, kan een gratis abonnement aanvragen. Het blad verschijnt vier keer per jaar. Het volgende nummer verschijnt begin oktober. Redactie en teksten: Hans Adriaanse, Josephine van Belzen, Linda van Dijke (hoofd- en eindredacteur), Bas Dingenouts, Elles Hartog, Janneke la Gasse, Arjan Goossen, Jaap van Liere, Chantal de Putter, Danielle Steijn-Laing, Rudy Visser en Nancy de Waal. Beeld: Rudy Visser, diverse collega's (p. 14-15). Opmaak: Life Design, Zierikzee. Druk: Zalsman, Zwolle. Oplage: 20.000 Reacties, vragen of suggesties? Ons redactieadres: Team Communicatie Antwoordnummer 700, 4330 WB Middelburg (geen postzegel nodig) communicatie@ scheldestromen.nl, 088-2461000 (lokaal tarief). www.scheldestromen.nl/tijdschrift Scheldestromen zomer 2020 Het waterschap gaat voor een nieuwe koers in de fietspaden. Niet meer streven naar meer kilometers aan nieuw fietspad maar naar verbreding van bestaande paden. Meer oog voor bestuivers door ondertekenen Bijenstrategie. Als je op de wagen staat bij de zwarte bessenteelt ben je croupier. Een schelpenpad aanvullen met Adri. facebook.com/scheldestromen twitter.com/waterschap instagram.com/waterschap_ scheldestromen/ linkedin.com/company/ waterschap-scheldestromen Verden Bijen Nieuwe koers voor fietsers Water bodem Op de cover: Eric Boonman Scheldestromen zomer 2020

Scheldestromen/de Waterwerker | 2020 | | pagina 3