verder bereikt? Proef met zonnepanelen op dijk Verbouwing rioolwaterzuivering Restauratie duiker Een uniek dijkhuisje Bijzonder gevonden: de Van Hattums Maaien van sloten Ze maakten hun droom waar: het jonge gezin Lenselink verruilde ruim twee jaar geleden Zeeland voor Nieuw-Zeeland. Hoe is het om daar te wonen en werken? Dit zijn de nieuwe bewoners Gebouwen wijzigen soms van bestemming. Zo ook bij waterschapspanden. Een reis langs vier panden. Met hiernaast het voormalige klooster en waterschapsgebouw in Terneuzen. André maait tot z'n tank leeg is. 6 Nieuwsberichten 11 Post 14 Buiten 18 Storm en dijkbewaking 19 In de steigers 23 Bijzonder gevonden Wat zijn exoten? Misschien wel dichterbij dan je denkt. Het verhaal van het dijkhuisje bij Wissenkerke. waterschapScheldestromen Scheldestromen is het tijdschrift van waterschap Scheldestromen. Iedereen die interesse heeft, kan een gratis abonnement aanvragen. Het blad verschijnt vier keer per jaar. Het volgende nummer verschijnt eind december. Redactie en teksten: Hans Adriaanse, Josephine van Belzen, Coen Bertijn, Linda van Dijke (hoofd- en eindredacteur), Bas Dingenouts, Elles Hartog, Janneke la Gasse, Arjan Goossen, Jaap van Liere, Chantal de Putter, Danielle Steijn-Laing, Rudy Visser en Nancy de Waal. Overige tekstbijdragen: Diana van Minnen (DvM). Beeld: Rudy Visser, Van Boekel Groep B.V. (luchtfoto p. 7), provincie Zeeland (impressie, p. 15), Marcel Klootwijk (dier p. 15), familie Lenselink (p. 16-17), Aartje Krijger (zwart-wit p. 21-22). Opmaak: Life Design, Zierikzee. Druk: Zalsman, Zwolle. Oplage: 20.000 Reacties, vragen of suggesties? Ons redactieadres: Team Communicatie Antwoordnummer 700, 4330 WB Middelburg (geen postzegel nodig) communicatie@ scheldestromen.nl, 088-2461000 (lokaal tarief). www.scheldestromen.nl/tijdschrift 4 Scheldestromen herfst 2020 facebook.com/scheldestromen twitter.com/waterschap instagram.com/waterschap_ scheldestromen/ linkedin.com/company/ waterschap-scheldestromen Oude kantoren met nieuwe bewoners Op de cover: Nynke Bijl Scheldestromen herfst 2020 5

Scheldestromen/de Waterwerker | 2020 | | pagina 3