te voet Grote grazers Nieuwe tv-serie Weg van Water Langer fietsen 'De herfst met nevel doortrokken toont een winter met sneeuwvlokken.' zeeuwseankers.nl Ontdek Waterdunen Info op zeedijk Waarde Begin deze maand is er weer een nieuwe waterschapsserie bij Omroep Zeeland gestart. Iedere dinsdagavond ziet u andere waterschappers in hun werk. Deze nieuwe 6-delige serie gaat over zaken als muskusrattenbestrijding, cultuurhistorie, peilbeheer en fietspaden. De eerste afleveringen gemist? Terugkijken kan ook via "9 www.scheldestromen.nl/tv. We zijn benieuwd wat u ervan vindt! Mooie verhalen voor als het een dagje minder weer is, of je een uurtje over hebt. Dinsdag 29 september heeft u de kans om een uniek natuurgebied dat nog volop in ontwikkeling is te ontdekken. Deze wandelexcursie duurt ongeveer 2,5 uur en start om 10.00 uur bij strandpaviljoen Loods Tien, Nieuwe Sluisweg 50 Breskens. Kosten 4,- p.p. Graag contant en gepast aan de gids betalen. Zelf ervaren dat planten in het wild zoveel meer zijn dan gewoon onkruid. Deze planten bezitten meer vitaminen en mineralen dan groente en fruit uit de supermarkt. Ga gewoon eens langs bij Kulderzipke in Retranchement. Diverse mogelijkheden zijn bespreek baar zoals een vrije wandeling, een wildwandeling met lunch en kookworkshop. In de herfstvakantie (17-25 oktober) is er een speciale workshop voor kinderen. Kijk voor de mogelijkheden op 'fj kulderzipke.nl of e-mail info@kulderzipke.nl 14 Had je ooit verwacht waterbuffels of Wisenten aan te treffen in Zeeland? Nee toch, maar is tegenwoordig toch echt mogelijk. Een kleine groep waterbuffels is te zien vanaf de zeedijk ter hoogte van Baalhoek en Kruispolderhaven (onderdeel van het Verdronken Land van Saeftinghe). In de winterperiode gaan deze grote grazers naar de Verrebroekse Plassen (B). De Wisent of Europese Bizon is, met een beetje geluk, te zien bij de Slikken van de Heen omgeving Sint Philipsland. Hier hebben ze sinds september meer ruimte en lopen door het hele gebied. Wel wordt het gebied dan tijdelijk afgesloten om de dieren te laten wennen aan de nieuwe, grotere omgeving. I Pij-jnr xoi hlvy /h zaterdag 31 oktober zaterdag 28 november zaterdag 19 december In onze mooie 5-sterren provincie is de vernieuwde LF1 Noordzeeroute langs de Zeeuwse kust opnieuw bewegwijzerd. Dit in opdracht van de provincie en in samenwerking met VVV Zeeland en Stichting Landelijk Fietsplatform. Deze landelijke fietsroute kun je starten in Cadzand-Bad en 610 km later afsluiten in Bad Nieuweschans (Groningen). De route is een samenvoeging van de Noordzeeroute (LF1) en de Waddenzeeroute (LF10). De routes kunnen ook goed apart en in tegengestelde richting gefietst worden. *0 fietsplatform.nl Uitrusten van je fiets- of wandeltocht en gelijk een stukje Zeeuwse cultuur en natuur opsnuiven. En wie weet zelfs een zeehond spotten. Straks is dit mogelijk bij het nieuwe informatiepunt Westerschelde op de zeedijk, in de buurt van het schor bij Waarde. Lekker lezen Herfst met Jip en Janneke Annie M.G. Schmidt en Flip Westendorp Het vrolijke herfstvoorleesboek Marianne Busser en Ron Schröder Herfstpret met Dikkie Dik Jet Boeke Het is herfst (kijk- en zoekboek) Rotraut Susanne Berner Bobbi in de herfst Monica Maas Hoera, het is herfst Vivian de Hollander door Hans Adriaanse Weg van Water is iedere dinsdag tot en met dinsdag 6 oktober te zien op Omroep Zeeland tv. Bron: Stichting het Zeeuwse Landschap. Scheldestromen herfst 2020 Tip om te overnachten: vriendenopdefiets.nl Scheldestromen herfst 2020 :15

Scheldestromen/de Waterwerker | 2020 | | pagina 8