"Als je goed kom je tekort Biodiversiteit In de afgelopen jaren is het aantal planten- en diersoorten zowel wereldwijd als in Nederland afgenomen. Waterschappen kunnen een belangrijke rol spelen in het versterken van deze diversiteit aan soorten. Voor een gemiddeld waterschap is het bijdragen aan gezond ecologisch evenwicht dagelijkse kost en gaat dit hand in hand met het uitvoeren van de kerntaken. Zo ook bij Scheldestromen. Bestuurlijk is de ambitie uitgesproken om biodiversiteit zoveel als mogelijk mee te nemen in de uitvoering van het werk. Om deze ambitie te onderstrepen is op initiatief van Scheldestromen recent werk gemaakt van het maken van een 'ecologische potentiekaart' van Zeeland, waarin zo goed als alle Zeeuwse stakeholders op het gebied van natuur betrokken zijn. Ecologische kaart Anne-Marie de Kok is als beleidsmedewerker namens Scheldestromen betrokken geweest bij de opzet van deze kaart. "Ik vind het echt een ontzettend waardevol instrument dat is opgeleverd. In verschillende sessies hebben de verschillende partijen meegedacht over biodiversiteit in Zeeland. Van de Provincie Zeeland tot aan natuurbeschermingsverenigingen. Het eindresultaat zijn verschillende kaarten, waarop in één oogopslag te zien is waar de gebieden met de meeste kansen voor biodiversiteit liggen. Daarnaast worden maatregelen gepresenteerd, waarmee de biodiversiteit in het werkgebied van Scheldestromen vergroot kan worden. Anders gezegd, waar en hoe kunnen we biodiversiteit meenemen terwijl we ons 'normale' werk doen." Nestelen aan de dijk Klinkt allemaal erg logisch, maar wat zijn nu concrete voorbeelden in Zeeland? Als er iemand is die hier enthousiast over kan vertellen is het wel Wilco Jacobusse, coördinator communicatie en educatie bij IVN/Nationaal Park Oosterschelde. Hij was een van de deelnemers bij het opzetten van de ecologische potentiekaart. "Het Nationaal Park Oosterschelde beslaat in totaal zo'n 37.000 hectare oppervlak, omringd door meer dan 150 kilometer zeedijk. Ik ben ontzettend blij dat Scheldestromen dit initiatief heeft opgepakt, want we hebben veel met elkaar te maken. Een mooi voorbeeld heb ik vorig jaar kunnen Wie wel eens over een Zeeuwse dijk fietst, heeft de blik vaak op het water. Wie goed kijkt, ziet nog veel meer mooie stukjes natuur. Om al dat moois te behouden voor de toekomst, moet echter het nodige gebeuren. 99 Bio staat voor leven en diversiteit betekent afwisseling, verschil. Biodiversiteit gaat dus over alle verschillende soorten dieren en planten. 8 Scheldestromen lente 2021 Nationaal Park Oosterschelde door Bas Dingenouts kijkt Scheldestromen lente 2021

Scheldestromen/de Waterwerker | 2021 | | pagina 5