Zeeland op de ""recht dat Zee/and een 5--terren if." (in 2 dagen) Wandelaars en fietsers, je komt ze echt overal tegen. Waterschapper Hans Adriaanse gaat voor dit tijdschrift op pad voor een tweedaagse fietstocht door onze prachtige provincie. "Eigenlijk de mooiste provincie van ons land. Mag ik dat zeggen?" Nog een laatste controle voor ik op de fiets stap. Alles ingepakt, banden opgepompt. Ik heb er zin in! Ik begin de tocht in Cadzand-Bad om vervolgens heel de kust te volgen richting overnachtingsplek Renesse. Ik laat de hoogbouw en hijskranen in Cadzand-Bad rechts liggen en zoek het fietspad op, langs de duinen, richting Breskens. Medewerkers van het serviceteam Breskens en Cadzand zijn druk in de weer om het fietspad schoon te houden. Goed werk mannen! Tussen land en water Onderweg kilometers lange stranden met moderne slaapstrandhuisjes. Diverse paviljoens met veel Zeeuwse lekkernijen. In de verte zie ik Waterdunen liggen. Een uniek natuur- en recreatiegebied in aanbouw tussen Breskens en Groede. Hier komt het samenspel tussen water en land heel mooi tot uitdrukking. Maar aan de zeekant, zie ik het goed, ja hoor het is onze peilboot de Meermin III. Wat een toeval! Schipper Leon laat de boot dicht langs paalhoofden en pal voor de kust fraaie vaarbewegingen maken. Wat-ie doet? De peilboot brengt de vooroever in kaart, het stukje dijk onder water. Belangrijk werk voor onze veiligheid. Aan de overkant Na de ferry Breskens-Vlissingen ga ik gelijk linksaf over de sluizen. Onderlangs de dijk richting de Oranjemolen en Boulevards. Hierna fietspad op en langs de duinen naar Dishoek en Valkenisse. Hier kijk ik altijd weer met ontzag naar de indrukwekkende hoge duinen. De kuststrook vervolgend kom ik langs bekende plaatsen als Zoutelande, Westkapelle (altijd wind op de dijk) en Domburg. Bij kasteel Westhove het mooie kronkelende fietspad door het bos (Duindistel en Manteling naar Oostkapelle. Via Oranjezon naar de Veerse Gatdam om zo op de Oosterscheldekering uit te komen. Het is daar altijd een 'gevecht' tegen de wind met aan de linkerzijde de Noordzee en rechts de Oosterschelde. Over de Noordzee gesproken, ik moet vandaag regelmatig aan de televisieserie Rond de Noordzee denken. Heb je deze schitterende reeks ook gezien? Even op adem komen bij het Topshuis om de pijlerdam te gaan bedwingen. Het laatste fietsstukje van de dag gaat van Hans Adriaanse werkt normaal bij het team Informatisering van het waterschap, maar voor dit artikel stapte hij op de fiets. 21 tekst: Hans Adriaanse foto's: Cynthia Cats Scheldestromen zomer 2021 Scheldestromen zomer 2021

Scheldestromen/de Waterwerker | 2021 | | pagina 11