Onder de bomen Nieuwe wet Dijkgraaf als lasser Scheiden rond Kamperland Verbeteren watersysteem Kruispolder ®RDS Door het landbouwverkeer te scheiden van de kwetsbare fietser is er nu een verkeersveilige landbouwroute op Noord-Beveland. De landbouwroute liep eerst dwars door Kamperland. De bereikbaarheid van percelen was niet goed, waardoor onveilige situaties ontstonden. We hebben wegen verbreed en versterkt zodat ze geschikt zijn voor landbouwvoertuigen en er zijn passeerplaatsen aangelegd. Bij de Stekeldijk is de weg aangepast, waardoor de weg nu verder van de woningen af ligt. Fietsers gaan gebruik maken van een andere route. Hiervoor wordt ook de knooppuntroute aangepast. Zodra het kruispunt bij de Ruiterplaatweg ook gereed is, is de complete landbouwroute rondom Kamperland aangepast. tekst: DS foto: Martin Bakker Mede mogelijk gemaakt door financiering vanuit het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling ('Europa investeert in zijn platteland') en met medewerking van gemeente Noord-Beveland. Voor de Kruispolder in de gemeente Hulst hebben we plannen om deze polder opnieuw in te richten en het gemaal Paal uit te breiden. In overleg met grondeigenaren en omwonenden willen we watergangen en sloten verleggen zodat het watersysteem en ook de kavelstructuur wordt verbeterd. Zo willen we wateroverlast voorkomen. Daarnaast verbeteren we de situatie voor fietsers en wandelaars. Er komt een dijkovergang bij Baalhoek en langs de oever van de Graauwse kreek komt een laarzenpad voor een ommetje Paal. Als de plannen deze zomer kunnen worden goedgekeurd, dan starten de werkzaamheden in 2022 en duren ongeveer twee jaar, www.scheldestromen.nl/kruispolder tekst: MvO foto: Rudy Visser Twintig scholen willen hun schoolplein groener maken. Een deel ontvangt een subsidie van de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen van IVN Natuureducatie. Die scholen gaan aan de slag om hun grijze tegelplein om te toveren naar een groene plek. Het waterschap geeft alle twintig scholen vier bomen cadeau die ze komend najaar kunnen planten. Marien Weststrate, dagelijks bestuurder van het waterschap: "Met het planten van deze bomen wil het waterschap een stapje richting de klimaatdoelen zetten. De bomen staan niet alleen mooi, maar leveren een bijdrage aan een betere luchtkwaliteit en bieden de leerlingen schaduw op warme dagen." tekst: DS foto: Bert-Paul de Kam Volgend jaar treedt de Omgevingswet in werking. Met deze wet wil de overheid het aantal regels en wetten voor de leefomgeving vereenvoudigen en samenvoegen. Het bundelt 26 wetten in één nieuwe wet. Doordat alle overheden gaan werken met een digitaal systeem, wordt een vergunning aanvragen straks een stuk simpeler. Met een klik op een (digitale) kaart wordt namelijk duidelijk bij welke overheid je terecht kunt voor je aanvraag. Naast een vereenvoudiging leidt deze wet ook tot een betere en snellere besluitvorming. Op dit moment wordt achter de schermen hard gewerkt om alles op tijd klaar te krijgen. tekst: EH foto: Rudy Visser Een nieuwe peilboot om de vooroevers in kaart te brengen is in aanbouw. Sterker nog: dijkgraaf Toine Poppelaars legde de eerste kiel. Vergelijk het maar met 'de eerste steen' van een gebouw. Poppelaars: "Ik heb ongeveer een las van 20 centimeter kunnen leggen, maar later gevraagd om die nog eens goed na te zien... De reguliere lassers leggen dagelijks zo'n 700 meter lasnaad, dus ik heb een bescheiden lasbijdrage kunnen leveren." De kiellegging gebeurde op de werf van MSW Marine Services in Rotterdam. Zij zijn verantwoordelijk voor de eerste fase van de bouw. Daarna is het stalen casco vervoerd naar de werf van Holland Shipyards in Werkendam. Hier wordt de boot voorzien van (inbouw) -apparatuur en een multi- beamsysteem. Dit is de techniek die nodig is om de peilingen uit te voeren. Als alles volgens de planning verloopt, wordt de peilboot in december van dit jaar opgeleverd. tekst: BD foto: Holland Shipyards Gerrit de Graaf (projectleider Instalho), Co kieboom (directeur Instalho), Toine Poppelaars (dijkgraaf), Peter Verhage (projectleider waterschap) en Leendert Hoogendoorn (directeur Holland Shipyards). nieu 6 Scheldestromen zomer 2021 HOLLAND 'Scheldestromen Scheldestromen zomer 2021 7

Scheldestromen/de Waterwerker | 2021 | | pagina 4