Het verlaten spookhuis onder gevonden "Jk ben na mjjn taakstraf gebleven, hetwaS té leuk-" van Sint Anna ter Muiden 3 Erik en redacteur Wahine Wisse tijdens het interview. Bob Vroon laat niks liggen. Tommy pakt de quad. Van een bom tot een bierkrat Een van de vrijwilligers, Thomas, is na de afronding van zijn taakstraf gebleven. "Ik vond het te leuk", zegt hij. "Ik heb een vaste baan, maar loop gewoon mee wanneer ik kan. We vinden echt van alles. Van voor de hand liggende blikjes en lege chipszakken tot hele inboedels. Het gekste dat we ooit gevonden hebben was een bom. Dat is nog in het nieuws geweest." "Ja, en dat volle krat bier dat in de duinen stond was grappig", zegt Tommy, een andere vrijwilliger. "Toen hadden we nog een leuk bedrag aan statiegeld." 22 Grootse plannen Bij opruimen blijft het niet, want Erik heeft een nieuw initiatief bedacht. "We hebben pas een rolstoelauto gekocht van de donaties. Ik wil mensen die al lang thuis zitten door een lichamelijke beperking of ouderdom een dag aan het strand geven." De kosten voor de auto, benzine en verzekering zijn hoog, maar worden voor het eerste jaar betaald door sponsoren. "Om ook daarna door te kunnen gaan, zijn we afhankelijk van donaties en vrijwilligers. Daarom maken we nu merchandise, zoals petjes en tasjes. Die gaan we via de site verkopen." Meer informatie of ook vrijwilliger worden? Kijk op www.debendevanhetstrand.nl *iÉüte* Wie van Sluis naar Knokke rijdt, passeert het gebouw haast ongezien. Tussen dichtbegroeide bossen staan de restanten van het ooit zo imposante klooster 'La Pommerie'. 'Het Hoompje', zoals het in de volksmond heet, wordt in 1909 door ene baron Cox gebouwd. In de volgende jaren vestigen er verschillende kloosterordes en doet het pand dienst als internaat voor geestelijk gehandicapte kinderen. Na de Tweede Wereldoorlog wordt het gebouw tijdelijk gebruikt als politiebureau. Wegens geldgebrek sluit het internaat in 1986 zijn deuren en komt het pand leeg te staan. In 2000 verkoopt de gemeente Sluis het pand aan een projectontwikkelaar. Zijn grootse renovatieplannen gaan al snel in de ijskast en het gebouw raakt in verval. Grote delen storten in en het pand raakt volledig overwoekerd. Op het terrein heerst een sinistere sfeer en schimmige verhalen doen de ronde over wat er vroeger in het internaat heeft afgespeeld. Daarmee is Het Hoompje een trekpleister voor urban explorers, spookjagers en hangjongeren. Graffiti, bierblikjes en sporen van paranormale rituelen verraden hun aanwezigheid. De gemeente probeert de eigenaar al jaren tot renovatie te dwingen, maar boekt nog geen succes. Tot die tijd blijft het ooit zo statige klooster niets meer dan een vervallen spookhuis. Scheldestromen herfst 2021 W# 'V ui# Sint Annastraat 151, Sluis tekst: Anne Adriaansen foto's: Cynthia Cats Scheldestromen herfst 2021 23

Scheldestromen/de Waterwerker | 2021 | | pagina 12