w Win een Halloween w Begin wintertijd i Zeeuwse ANKERS Tips chocomelk met een twist Wereldtoiletdag Panorama Walcheren V. Waar komt vandaan? V J Van zaterdag 30 oktober op zondag 31 oktober wordt 's nachts de klok weer verzet. De wintertijd duurt t/m zaterdag 26 maart 2022. Panorama Walcheren is een tentoonstelling van schildersdoeken van ruim 3 meter hoog en tot wel 40 meter lang. Gedurende tien jaar schilderde Jo Dumon Tak verschillende typische landschappen van Walcheren. Dit jaar schildert de Amsterdamse schilder Robert Vorstman het strand bij Dishoek. Machinefabriek Vlissingen, open tot 8 november. Kijk voor openingstijden op panoramawalcheren.nl De bladeren verkleuren weer volop en sommige bomen laten hun bladeren al vallen. Wat overblijft van een blad is het bladskelet dat bestaat uit bladnerven. Toen het blad nog aan de boom zat zorgden de bladnerven voor het transport van sappen en voor de stevigheid in het blad. Sturen op het gewenste Het klinkt zo eenvoudig: 'niet te droog en niet te nat'. Maar zorgen voor het juiste waterpeil in de sloten is van verschillende factoren afhankelijk. Bij een woonwijk worden andere eisen gesteld dan bijvoorbeeld bij een natuurgebied of landbouwgrond. Daarnaast spelen andere factoren, zoals de aanwezigheid van drainage en de grondsoort ook nog een belangrijke rol in het bepalen van de peilen. Meer lezen? scheldestromen.nl/waterkwantiteit De website Zeeuwse Ankers vertelt de verhalen over landschappen, monumenten, voorwerpen en mensen uit het verleden van Zeeland. Op de site zijn diverse Zeeuwse verhalen te vinden maar ook fietsroutes en collecties. Zeeuwse Ankers verbindt het verleden, heden en toekomst van Zeeland. zeeuwseankers.nl ANKIERS 14 Gebruik per mok van 250 ml minstens 50 gram pure fijngehakte chocolade. Verwarm de melk en giet deze over de fijngehakte chocolade. Om de smaak op te halen kun je een klein snufje zout toevoegen. Breng het op smaak met suiker, maar je kunt ook honing of bruine suiker gebruiken voor een andere smaak. Voor extra smaak kun je vanille of cayennepoeder toevoegen of misschien wel een likeurtje. Voor de echte zoetekauwen: vergeet de slagroom niet! f* Elk jaar op 19 november is het Wereldtoiletdag. De dag richt zich op het belang van goede sanitaire voorzieningen en voor toegang tot schone en veilige toiletten voor iedereen. Ongeveer een derde van de wereldbevolking, zo'n 2,4 miljard mensen, beschikt niet over normale sanitaire voorzieningen. Maak de slagzin af: Scheppen voor Schoon water, En maak kans op één van de vier regentonnen die we verloten! Stuur uw slagzin voor 6 november 2021 naar: waterschap Scheldestromen team Communicatie Antwoordnummer 700 4330 WB Middelburg Of mail uw slagzin naar: communicatie scheldestromen.nl Half september zijn wij gestart met de campagne 'Scheppen voor Schoon water'. We organiseren allerlei activiteiten zoals het verzorgen van extra gastlessen op scholen en we hebben fietsroutekaarten beschikbaar. Kijk op scheldestromen.nl/scheppenvoorschoonwater 15 Het woord Halloween komt van All-Hallow-Even, dat Allerheiligen betekent. Van oorsprong is Halloween het Keltisch nieuwjaar en wordt gevierd op 31 oktober. De Kelten geloofden dat de doden herrezen uit de graven om te spoken bij de levenden. Ze probeerden de geesten te verjagen door zich 's avonds te verkleedden. Ze staken bieten in brand om de geesten op afstand te houden. De Ierse immigranten die in de 19e eeuw naar de VS kwamen namen deze traditie mee. Bieten waren er in de VS niet te vinden maar er waren genoeg pompoenen die ze uitsneden om lichtjes in te plaatsen. tekst: Chantal de Putter foto's: archief Rudy Visser, Josephine van Belzen en unsplash.com ,\,Jt f I Scheldestromen herfst 2021 TON! Scheldestromen herfst 2021

Scheldestromen/de Waterwerker | 2021 | | pagina 8