lezersonderzoek echt of kunst? 0 Zeelandvisit Valse berichten Doe mee aan het Kerstboom: Projecten in kaart Vogels tellen in de tuin Niet koken, wel verwarmen Altijd al willen vertellen wat er zo leuk is aan ons tijdschrift of wat nu nét iets anders zou mogen? Nu is de kans om het ons te laten weten! Doe mee met het lezersonderzoek en maak kans op een van de vijf boekenbonnen! Vul de digitale enquête voor 4 januari 2022 in via surveymonkey.com/r/tijdschrift of via de QR-code hiernaast. Liever op papier? Bel naar 088-246 1000 (lokaal tarief) of stuur een mail naar communicatie@scheldestromen.nl Dan sturen we een papieren versie op. De redactie. U heeft het misschien ook wel eens gehoord, een kunstkerstboom is beter voor het milieu dan een echte kerstboom. Dit omdat je zo'n boom natuurlijk veel vaker kunt opzetten. Wie écht duurzaam wil zijn door het gebruik van een neppe kerstboom, moet dit wel zeker tien keer doen. Dat komt vooral doordat echte kerstbomen als compost hergebruikt kunnen worden en er voor kunstkerstbomen allerlei grondstoffen gebruikt moeten worden. Wie dus vaker dan om de tien jaar een nieuwe kunstkerstboom wil kopen, kan dus beter voor een echt exemplaar gaan. Op 11 februari 2022 gaat Nederland massaal energie verspilling te lijf. Op die dag is het namelijk weer tijd voor de 'Warmetruiendag'. Zet de verwarming op die dag een paar graden lager en haal een dikke wollen trui uit de kast. Met een enkele graad lager wordt zo'n 6% energie en C02 bespaard. Zou heel Nederland dit doen, dan komt dat al gauw neer op een besparing van meer dan 6 miljoen kilo C02! Vanaf november tot maart worden de verschillende locaties onder handen genomen waar groot onderhoud nodig is. Er worden zieke en oude bomenrijen weggehaald en vervangen door nieuwe beplanting. scheldestromen.nl/groen. 12R.AOO hnm^n Wist u dat we bij Scheldestromen zorg dragen voor maar liefst 125.000 bomen en 400 kilometer aan struiken? Wilt u op de hoogte blijven van de projecten die het waterschap per jaar allemaal uitvoert? Kijk dan zeker eens op scheldestromen.nl/interactieve-kaarten Hier vindt u bij de 'projectenkaart' een link naar de kaart van Zeeland met hierop alle lopende projecten. Overigens vindt u op deze site ook allerlei andere interessante kaarten zoals baggergebieden en strooiroutes. Bent u in de winterperiode op zoek naar leuke uitjes om met de familie te gaan doen? Kijk dan eens op zeeland.com/nl-nl/visit Hier vindt u allerlei tips qua restaurants, overnachten en dagjes uit in veel Zeeuwse plaatsen. Ook in de winter is er genoeg te beleven in onze mooie provincie. Vanaf 29 tot en met 31 januari 2022 is het weer tijd voor de Nationale tuinvogeltelling. Sinds 2001 wordt deze telling georganiseerd door de Vogelbescherming Nederland in samenwerking met Sovon Vogelonderzoek Nederland. Het leuke is dat iedere huiseigenaar in Nederland met dit onderzoek mee kan doen. Vorig jaar werd dit door bijna 200.000 mensen gedaan. Hoe het werkt? Heel simpel, tel een half uur alle vogels die in uw tuin of balkon verschijnen. Doorgeven kan via mijntuinvogeltelling.nl waterschapsbelasting Ook de naam van het waterschap wordt helaas gebruikt bij valse mailtjes, facturen en telefoontjes rond waterschapsbelastingen. Let op wanneer u in een e-mail verzocht wordt geld over te maken omdat de waterschapsbelasting nog niet betaald is. Of om zogenaamd geld terug te krijgen. Klik niet op de links en maak al helemaal geen geld over. Ook worden er nepmails verstuurd namens Waternet. Het lijkt alsof er nog waterschapsbelasting betaald moet worden aan Waternet. In Zeeland wordt de waterschapsbelasting niet door Waternet maar door Sabewa Zeeland opgelegd. Wat is er lekkerder dan een glaasje glühwein op een ijskoude dag? De ideale toverdrank om jezelf weer goed op temperatuur te brengen. Al denkt de rechtgeaarde wijnliefhebber daar misschien anders over. Voor deze groep is het verstandig om een goede rode wijn te kiezen en deze niet te koken, maar slechts te verwarmen. Dit komt de smaak ten goede. Wilt u de smaakpapillen nog verder prikkelen? Zoek dan eens het recept op voor een traditionele Duitse 'reibekuchen', een soort pannenkoekje van geraspte aardappel. nt Hansen Ölop*»itic o. v»-»^

Scheldestromen/de Waterwerker | 2021 | | pagina 8