...naar Zeeland te emigreren? "Het voelt alsof we in een stad wonen uit een sprookje" "IjÜ&helb&K ael&erd bejcw^Ubifr.'' Huis en haard verlaten om jezelf uiteindelijk 9.000 kilometer verder terug te vinden in een aanmerkelijk kouder land dan je gewend bent. Carolina Gutiérrez (39) en haar man Andres Caballero (40) deden het. Zij verlieten Colombia voor Nederland en wonen met zoontje Tobias (1) in Middelburg. Hoe zijn jullie in Zeeland beland? "We zijn in twee fases naaf Nederland gekomen. Andres is in 2012 aan de Universiteit van Eindhoven gaan studeren. Nadat hij daar zijn masterdiploma in Innovatie had gehaald, is hij in Dublin gaan werken. In 2018 kreeg hij een baan bij DOW in Terneuzen en zo ben ik ook naar Nederland gekomen. Ook ik heb een baan bij DOW gekregen en ons Nederlandse avontuur samen was hiermee begonnen! We zijn allebei opgeleid als productie-ingenieurs. Ik werk bij een van de logistieke afdelingen van het bedrijf. Andres is sinds kort ook bij de Hogeschool Zeeland begonnen, waar hij meewerkt bij een onderzoeksgroep naar innovatie." En bevalt het een beetje in Zeeland? "Nou en of! Het is echt zo leuk om hier te wonen met al die mooie plaatsjes. We hebben de eerste drie maanden in Hulst gewoond. Hier hebben we het enorm naar ons zin gehad. Hulst is een kleine, maar levendige stad. We hebben er vele prachtige wandelingen gemaakt, net als in Terneuzen. Daar hebben we veel langs het water gelopen en gepicknickt. Qua eten is het een feest hier. We zijn allebei bijvoorbeeld dol op de spareribs uit Terneuzen en mossels eten in Philippine." Ondertussen wonen jullie in Middelburg hè? "We zijn inderdaad al vrij snel naar de hoofdstad verhuisd. Ook al wonen we er al een paar jaar, nog steeds voelt het voor ons alsof we in een stad wonen die zo uit een sprookje komt. We zijn verliefd geworden op het mooie centrum met het water en de bootjes. Om nog maar te zwijgen van de mooie stranden in Vlissingen, Domburg en Breskens. Eigenlijk komen we woorden tekort om al het moois te beschrijven. Door de pandemie hebben we helaas nog veel plaatsen niet kunnen bezoeken, maar dat gaan we zeker nog inhalen." Wat vinden jullie eigenlijk van de Zeeuwen zelf? "Mensen zijn heel vriendelijk en beleefd. We hebben veel geluk gehad tot nu toe, want we hebben alleen nog maar leuke buren gehad. We krijgen van alle kanten hulp, wanneer we die nodig hebben. Het is door de pandemie wel lastig geweest om mensen echt goed te leren kennen. Dat gaat natuurlijk sneller als je mee kunt doen aan sociale activiteiten. We doen hard ons best om ons sociale netwerk te vergroten." Tot slot, waren jullie al een beetje bekend met het fenomeen 'waterschap'? "Eerlijk gezegd kenden we het waterschap eerst helemaal niet. Ondertussen hebben we wel geleerd dat het werk van Scheldestromen erg belangrijk is, zeker met zoveel water in de provincie. Mijn man is er ondertussen ook achter gekomen dat er veel wordt gedaan aan innovatie, dat is natuurlijk precies in zijn straatje." m tekst: Bas Dingenouts foto's: Cynthia Cats en privébezit van familie

Scheldestromen/de Waterwerker | 2021 | | pagina 9