ben jij erBIJ? 3578 km 7W Mug Wegen tot in Egypte 150 jaar Kanaal door Walcheren met Droppie Water The Holy Spiritus? Nationale Bijentelling: Een 8,6 voor dit tijdschrift Pitstop! Tijd voor zomerbanden 14 Liever geen brood Watereducatie M5 Op 23 en 24 april staat de jaarlijkse Nationale Bijentelling op het programma. Hoe meer we over bijen weten, des te beter we ze kunnen helpen. In Nederland is namelijk de helft van alle bijensoorten verdwenen. En dat terwijl 80% van de gewassen waarvan wij eten afhankelijk zijn van hun bestuiving! Om mee te tellen hoef je niet veel over bijen te weten. Het kost maar een half uurtje en kan gewoon in eigen tuin. Aanmelden en meer informatie via nationalebijentelling.nl Leg alle wegen en wandelpaden die Scheldestromen beheert achter elkaar en je loopt tot voorbij Cairo. Dat is met dus een aardig eindje wandelen! Door de tunnel? Dit zijn de tolvrije dagen 9 april 10 september 29 oktober 26 november Maart roert zijn staart, maar het wordt toch weer tijd voor zomerbanden. Een handig ezelsbruggetje voor het wisselen van de banden: zomertijd zomerbanden wintertijd winterbanden In het vorige nummer vroegen wij u deel te nemen aan ons lezersonderzoek. Met een gemiddeld cijfer van 8,6 zijn lezers over het algemeen erg positief over het blad. We zijn blij dat de artikelen worden gewaardeerd en bijdragen aan de betrokkenheid bij het waterschap. Maar liefst 90% van de geënquêteerden geeft aan dat zij zich via tijdschrift Scheldestromen meer betrokken voelen bij het waterschap. Ook de taakbekendheid hebben we gemeten. Daar is nog wel winst te behalen. Zo denkt 25% onterecht dat het waterschap over drinkwater gaat. Voor de duidelijkheid: wij zuiveren wel rioolwater, maar het gezuiverde water gaat de sloot in. Evides levert het drinkwater in Zeeland. Een oude boterham over? Die kunnen we mooi aan de eendjes voeren! Nou, beter van niet. In brood zit te veel eiwit voor eenden en andere vogels. En als ze te veel brood eten hoeven ze ook niks anders meer, waardoor ze belangrijke voedingsstoffen missen en een stuk korter leven. Bovendien is al dat brood niet goed voor de waterkwaliteit, want de kans op blauwalg wordt een stuk groter. Eet oud brood lekker zelf op. Het is namelijk prima te gebruiken voor tosti's, wentelteefjes of croutons. stuk gegraven en vanaf daar werd het oude havenkanaal naar het Veerse Gat verbreed. De overige kilometers werden in noordelijke richting langs Veere geleid. Allemaal handwerk! De aanleg duurde tot 1873, maar het deel tussen Middelburg en Veere werd in 1872 al opengesteld. Voor diverse honing- en fruitdranken kan je terecht bij The Holy Spiritus in Sint Jansteen. In de Johannes de Doperkerk brouwen en distilleren ondernemers Tom en Goderic diverse ciders, honingwijnen, likeuren en distillaten. Kom tijdens een rondleiding alles te weten over deze bijzondere brouwerij of ontdek de ambachtelijke streekproducten tijdens een proeverij. Hoofdstraat 4, Sint Jansteen, www.theholyspiritus.com Droppie Water neemt basisschoolleerlingen op een speelse manier mee in de wereld van water. Door middel van spelletjes, proefjes en opdrachten leren kinderen het belang van waterbeheer, waterveiligheid en waterkwaliteit. Er is een lesmodule voor op school, maar er is thuis ook genoeg te ontdekken. Dat kan via droppiewater.nl of via de app. Het Kanaal door Walcheren viert dit jaar zijn 150e verjaardag! Of tenminste, een deel van ervan. Door de aanleg van de Sloedam was het Sloe niet meer als vaarroute te gebruiken en werd in 1870 begonnen met de aanleg van het Kanaal. Van Vlissingen tot Middelburg werd een heel nieuw 'Zomaar een liedje van de lente Al zijn de hagen en de bomen nog niet groen Maar elke morgen zit de merel op 't topje van 't dak Te zingen en te fluiten, met een flair en een gemak Waarvan ik dikwijls denk: kon ik 't zo maar doen' - Jules de Corte tekst: Anne Adriaansen foto's: Archief Rudy Visser, Anne Adriaansen, Nancy de Waal, Unsplash en Holy Spiritus Scheldestromen lente 2022 Scheldestromen lente 2022

Scheldestromen/de Waterwerker | 2022 | | pagina 8