ontzettend heftig ventje" “Ik ben een 20 21 Wie wel eens naar ‘Zegt u ‘t maar’ van Omroep Zeeland luistert, kent hem wel. Als vaste beller van dit radioprogramma lucht Erik Vervaet (63) er zijn hart over wat hem bezighoudt. Vaak gaat het over ontpoldering, pfas of zijn liefde voor het boerenleven. Inmiddels is hij al meer dan 20 jaar bezig met zoals hij het zelf zegt “dat gedonderjaag rond de ontpoldering”. “Ik zal nooit en te esny^tbull.” Erik is vooral bekend om zijn strijd tegen ontpoldering, waarbij hij vanuit het actiecomité Red onze polders al meer dan 20 jaar op de barricade staat. Lange tijd met z’n opvallende Opel Kadett die vol met stickers zat. Maar sinds iemand zijn Kadett in de brand probeerde te steken, is dat einde verhaal. “Ik heb veel vrienden, maar helaas ook vijanden. Die zijn onzichtbaar en dan moet je oppassen.” Desalniettemin zit de liefde voor het boerenleven in zijn genen. “En de natuur hè? Want begrijp me niet verkeerd, ik ben niet tegen de natuur, wij houden van de natuur. Ze zijn in Nederland alleen doorgeschoten met het beleid. Ik vecht voor het behoud van onze boeren. Ook al wordt me dat niet altijd in dank afgenomen.” Niet veel later komt zijn vrouw Fabiola om het leven bij een verkeersongeval. Vervaet: “Mijn grote liefde! We waren spijtig genoeg nog maar 3 maanden getrouwd. Ik ben er nog kapot van.” Als hij een paar maanden na het overlijden plotseling aangevallen wordt met een mes in Antwerpen, is de emmer vol. “Waarom moest mij dit nu allemaal overkomen? Ik kon het niet meer verwerken. Draaide door. En werd uiteindelijk afgekeurd. Het is de grootste frustratie van m’n leven, dat ik niet meer aan het werk kon.” Tegenslag en verlies Al in zijn jonge leven krijgt hij te maken tegenslag en verlies. Na een akelige periode op de kostschool in de omgeving van Tilburg (“Ik was heel beschermd opgevoed en daardoor niet gesocialiseerd, maar wil liever niet te veel zeggen over die tijd”), werkte hij in de hooggekwalificeerde elektronica. Hij werkte er met veel plezier totdat iemand een zeer beledigende opmerking maakte. “Ik heb die collega aangevallen en niet meer losgelaten. Ze noemden me een pitbull.” Hij raakte erdoor in de ziektewet. Zijn boerenhart ligt in Westdorpe waar hij opgroeide. Maar niet op een boerderij. “M’n overgrootvader was boer, hij stond te boek als klein landbouwer. Jammer genoeg is dat niet doorgegaan in de volgende generatie.” tekst: Linda van Dijke foto’s: Rudy Visser Scheldestromen herfst 2022 Scheldestromen herfst 2022

Scheldestromen/de Waterwerker | 2022 | | pagina 11