Langendijk Stem op 15 maart Werk in de Zak Watereducatie: de jeugd heeft de toekomst Scheldestromen?! Fietspad Scharendijke Werken bij 6 Het is geen geheim dat de huidige arbeidsmarkt werkgevers voor een enorme uitdaging zet. En dat geldt ook voor ons. Het biedt ons ook inzicht en kansen die we met beide handen aangrijpen. Zo werken we hard aan vernieuwing van ons wervingsproces en onze zichtbaarheid als unieke werkgever in de regio. Want wie hier binnenkomt willen we niet een werkplek, maar een duurzame loopbaan bieden. Waarbij goede begeleiding en persoonlijke ontwikkeling, zowel aan de start als tijdens je carrière, piekfijn geregeld is. scheldestromen.nl/werken-bij Het fietspad onderlangs de dijk langs het Grevelingenmeer tussen Scharendijke en Den Osse is smal. Over het fietspad rijden veel fietsers naar school of werk en er zijn veel recreatieve fietsers. De drukte, verschillende snelheden én verschillende breedtes van de fietsers vragen om een breder fietspad, zodat iedereen elkaar veiliger kan passeren. Daarom gaan we dit najaar het fietspad verbreden. De meeste fietspaden willen we 3 meter breed hebben, maar dit fietspad gaat over een lengte van 1.700 meter van 2,75 naar zelfs 3,50 meter. Het werk start deze maand. Eind oktober kan iedereen gebruik maken van het verbrede fietspad. De waterschapsverkiezingen vinden plaats op 15 maart 2023. Waarom verkiezingen? Water speelt een belangrijke rol in ons land. Niet alleen bij waterveiligheid, maar ook bij recreatie, natuur, gezondheid, landbouw en ruimtelijke ordening. Al eeuwenlang leven we met water. Of, anders gezegd: we hebben léren leven met water. Met alle gevaren die erin schuilen. Hoe kunnen we ons blijven beschermen tegen dat water? Wat doen we voor het behoud van de natuur? En wanneer kiezen we juist voor plezier en recreatie? Het waterschapsbestuur maakt hierin keuzes en die raken iedere Zeeuw. U heeft invloed op welke partijen en personen in ons bestuur komen. tekst: DS foto: Rudy Visser Samen met de gemeente Borsele en provincie Zeeland verbeteren we de komende jaren de verkeersveiligheid en bereikbaarheid rond Kwadendamme, Langeweegje, Hoedekenskerke en Baarland. Er zijn enkele knelpunten. Er ontstaan onveilige situaties doordat er geen goede route is richting Baarland, camping Scheldeoord en het bedrijf Crop Alliance. Hierdoor rijdt doorgaand verkeer door de dorpen. Omdat veel verbeteringen met elkaar samenhangen, pakken we het als wegbeheerders samen aan. Dit najaar verbreden we de Nieuwe Veerweg, Kapuinhoekweg en Zeedijk ten zuiden van Hoedekenskerke. Hiermee sluiten de wegen straks goed aan op de nieuwe randweg Hoedekenskerke. Daarnaast zorgen we voor een veiligere voetgangersoversteek vanaf de dijk naar station Hoedekenskerke. Met gastlessen en excursies proberen we kinderen op jonge leeftijd al waterbewust te maken. Voor de groepen 7 en 8 en de onderbouw van de middelbare school is er een gastles over de wereld van het water(schap). Tijdens deze interactieve les leren de kinderen over dijken en duinen, het zuiveren van rioolwater en het belang van schoon en voldoende water in de sloot. Groep 6 kan twee keer per jaar, tijdens de Week van Ons Water, de speciale les “wonen onder de zeespiegel’ volgen. Voor het beroeps en hoger onderwijs verzorgen wij gastlessen op maat. Meer informatie of een gastles/ excursie aanvragen? Kijk op scheldestromen.nl/educatie tekst: AA foto: Cynthia Cats - A a nieuw Scheldestromen herfst 2022 tekst: PP foto: Anda van Riet tekst: DS foto: Cynthia Cats tekst: DS foto: Cynthia Cats Scheldestromen herfst 2022 7 ‘5^^

Scheldestromen/de Waterwerker | 2022 | | pagina 4