k niet onbesproken gebleven- De bouwmeester is onbekend; de rij ke edelman Johan Adriaan van de Perre (1758-1790), volgens K. ter Laan vertegenwoordiger van Prins Willen V als Eerste Edele van Zeeland, geboren te Middelburg, liefhebber van de letteren. Hij was ook heer van het kasteel Westhove, en hij liet dit rijke huis aan het Hofplein al bouwen in 17É5? toen hij nog maar 27 jaar was. Hij heeft er 25 jaar kunnen wonen, tot hij op 52-jarige leeftijd overleed. We mogen de President van de Arrondissementsrecht bank erkentelijk zijn voor diens toestemming en de heer Jille- ba voor zijn rondleiding. Voor de overige leden pan onze Kring hopen we in een volgend jaar nogmaals vergunning te krijgen dit werkelijk unieke gebouw te kunnen bezoeken. Ons lid, de heer J»S. Hoek uit Middelburg, die zelf niet aanwezig kon zijn, was zo vriendelijk geweest een samen vatting op te stellen aan de hand van een deskundige beschrij ving van de wandtapijten in het gebouw. Voor de deelnemers waren afdrukken beschikbaar. Dit werd zeer op prijs gesteld. 0 0 0 Bezoek voormalig stadhuis Vlissingen en tewaterlating, Een veertigtal leden en belangstellenden heeft op zaterdagmorgen 8 jan. '72 een bezoek gebracht aan het voor malige stadhuis van Vlissingen, gelegen aan de vroegere Hout kade, De voorzitter van de Stichting Stadsherstel Vlissingen, Ds. F»S» Kloostermanvertelde in de hal van het oude patri ciërshuis iets over de bouwstijl van dit grote pand, gebouwd door J.P. Baurscheiöt de Jonge, afkomstig uit Antwerpen, sa menwerkend met Daniël Marot, in 1755 voltooid. Het fraaie interieur bleek nog In redelijke staat te zijn, mede door het- goede onderhoud van de gemeente Vlissingen destijds» De heer F.E. Jilleba vertelde nog het een en ander ter toelichting op de interieurstijl. Het gebouw, een der grootste nog bestaande pa triciërswoonhuizen van ons land uit de l8e eeuw genoot de bewondering der bezoekers» Niemand had dit werkelijke monument nog in de-ze goede staat verwacht» Na dit geslaagde bezoek werd om 12 uur het altijd spectaculaire te water la ten van de STRAAT NAPIER afgewacht. 0

de Wete | 1972 | | pagina 4