HET NEHALENNIA-CONGRES TE AARDENBURG Op zaterdagmiddag 5 februari 1972 stroomde de zaal van hotel "De Rode Leeuw" vol met belangstellenden naar de mysterieuze godin Nehalennia, Een stoet van hooggeleerden en geleerden uit Gent, Amsterdam en Nijmegen was opgekomen op uitnodiging van de Aardenburgse kunstgroep SINCFALA olv Drs. W.P. Dezutter om te luisteren naar een referaat van mevr» E, Cramer - Pesters uit Zui&zande, Zij zou spreken over: "Naar een definitieve oplossing van het Nehalennia- probleem?", een zeer aantrekkelijk onderwerp in deze dagen, na het boeiende congres van het Kon. Zeeuws Genootschap te Middelburg in de afgelopen zomer, waar men er overigens niet uitgekomen is. De inleidster, die haar voordracht wel goed wist te brengen, fantaseerde. De letter h in de naam Nehalennia zou in 't Germaans en moeten zijn, dus Nechalennia, waarbij nechel dan nevel betekent. Verder stelde zij, dat "wanneer" het gedeelte (Neha)- werd geschreven met di. bennia, dit liefde" zou beteke- Nehalennia-vondfeten zijn gedaan, terwijl se taal verbindingen reerd mat "nivlenn" Een ge- gen maakte zich van meester. Dit bleek de vragen van de Heel beleefd zei Nijmegen: "Het lijkt elkaar te kunnen mij helemaal niet het onderscheid tussen nuchterlingen en de andere gedachL tenwereld kan opheffen". Fel trad de zeer deskundige en be kende Dr, Gysseling tegen haar op. Hij betwistte haar taal kundige theorieën. Niemand kon het met haar eens zijn. Het enige boeiende was te horen op welke hoogst bekwame wijze de verschillende aspecten nog eens werden uitgediept. Tegen spel kon de inleidster echter niet meer geven. Onze heemkundige kring was met drie bestuursleden vertegenwoordigd. lennia vroeger een b ipv een 1, woord dan "ge nen. Er zouden in zuid-Frankrijk er met de Breton- werden gesugge» tot "nivlennia". voel van onbeha- de aanwezigen ook duidelijk uit hooggeleerden. Prof. Bogaers uit bijna niet mogelijk begrijpen» Het is duidelijk hoe men

de Wete | 1972 | | pagina 15