Op de tentoonstelling zelf vindt men als eerste blikvanger de prachtige kleurenfoto van de purperen huwe lijksoorkonde van Otto II en Theophano. Een tweede blikvanger is een geweldig dik theologisch boek werk, in opdracht van Wolfert VI van Borssele - 1480 ver vaardigd. Wolfert bewoonde toen het kasteel Zandenburg bij Veere, dat een cultureel centrum was. Het perkament is ver lucht met prachtige miniaturen, ingelegd met bladgoud; en de uitdrukking "monnikenwerk" wordt ons eens te meer dui delijk. Er is een handschrift, dat vertelt van de aankomst van Willibrord op Walcheren, waar hij het uitdragen van het Christendom opende met het verbrijzelen van een afgods beeld (waarschijnlijk een Nehalenniabeeld) Verder vindt men er vele oorkonden en handschriften, met en zonder zegel, deels authentiek, deels gecopiëerd, op kerkelijk en wereldlijk gebied, prenten, kaarten, foto's, alles overzichtelijk gerangschikt. Interessant is ook een kaart van Walcheren met prenten uit 17^3 van markante plaatsen op Walcheren, met daarnaast foto's van dezelfde plaatsen, zoals ze momenteel zijn. De meeste ervan geven geen enkel aanknopingspunt meer, alleen de Campveerse toren in Veere is vrijwel in oorspronkelijke staat teriiggebracht Het is een tentoonstelling die men, geloof ik, meerdere malen moet bezoeken. In êêu keer is het vrijwel on mogelijk alles in zich op te nemen. Thuis gekomen, werpen zich dan vragen op, waarvoor men noodzakelijkerwijs de schre den weer naar het Rijksarchief moet wenden. Het is te hopen, dat vele bezoekers de weg naar deze expositie zullen vin den; hij is het meer dan waard» 0 0 0 LEDENBESTAND Nieuwe leden: J.A. Heijliger, Middelburg. A. Lodder, Vlissingen. Mev.H.W.v.Woelderen, Den Haag. IJ. Koopmans, O-Souburg. Mev.A.W.Eland-PeltVlissingen. Jac. J. Stroo, O-Souburg. J.L. Heerebout, Vlissingen. P* Boone, Middelburg. Mev.M.M.Klaver-Suurmond, Middelb. M. Corstanje, Grijpskerke. Mev.E.NiemeijerMiddelburg, J„ de Nooijer, Goes. Bedankt als lid: J.Roelse, Vlissingen; F.A,Bulder, Westkap. Totaal aantal leden: 121 12 -■ 2 131*

de Wete | 1972 | | pagina 6