k. A.M. Dumon Tak. H. Hendriks. NUMISMATISCHE KRING ZEELAND. Sinds op 3 januari 1966 bij boer Christiaansen op zijn prei- veld in Serooskerke een enorme gouden muntschat werd ontdekt, is er in Zeeland in toenemende mate belangstelling ontstaan voor oude munten en penningen. Waren er vóór deze vondst een twintigtal verzamelaars in Zee land, na deze unieke gebeurtenis ontstond hiervoor onder de inwoners van deze regio zoveel interesse, dat dit aantal ver viervoudigde. De gevolgen van de publicaties in de nieuwsmedia bleven niet uit. Kort hierna werd namelijk het initiatief genomen door de heren P.J. de Vriest P.J. Hoelse-tJ. Roozeboom en J. Roelse om te komen tot de oprichting van een vereniging van munt- en penningverzamelaars De eerste bijeenkomst, tevens oprichtingsvergadering, vond plaats op 1 februari 1968 in een zaaltje van Hotel Pax te Middelburg met een ledental van 32. Als naam voor deze vereni ging werd gekozen "Numismatische Kring Zeeland" (numisma tisch munt- en penningkundig) Nu wij konstateren dat het ledental inmiddels is gestegen tot ruim 83, dan blijkt dat de aktiviteiten van deze kring, onder voorzitterschap van de heer P.J. Davidse in de afgelopen vijf jaar zeker in een behoefte hebben voorzien. Deze aktiviteiten richten zich in de eerste plaats op het ver zorgen van door deskundigen te houden lezingen of voordrachten veelal geïllustreerd met dia's of foto's met betrekking tot de numismatiek Daarnaast organiseert deze kring ruil- of veilingavonden waar bij de leden in de gelegenheid gesteld worden, hen ontbrekende munten of penningen voor hun collectie of verzameling te be machtigen Niet alleen is het voor velen interessant de geschiedenis van onze muntslag te bestuderen, ook de munten en penningen zelf zijn veelal staaltjes van prachtige vorm- en stempelsnijkunst Ook het gevoel om een klein stukje uit zo'n voorbije kuituur in het bezit te hebben geeft dikwijls een grote voldoening en

de Wete | 1973 | | pagina 16