lezingen en excursies worden aangekondigd, diverse medede lingen worden gedaan en kleinere artikelen worden opgenomen. De kring bezit een interessante bibliotheek, waarvan de kern gevormd wordt door de bibliotheek van de vroeger in de streek bekende DsJ.N. Pattist, predikant te Aardenburg en later inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg. Deze wordt regelmatig aangevuld door schenkingen, aankoop en door de ruildienst met andere verenigingen en instanties. In de loop der jaren is er nagenoeg naar iedere plaats in de streek een excursie geweest. Daardoor was er voor velen gele genheid om in eigen streek objecten te bezoeken waarvan men het bestaan niet eens wist, waar men vroeger achteloos aan voorbij ging of waar men anders geen toegang zou hebben gehad. Dit droeg er vooral toe bij om de eigen streek beter te leren kennen. Ook buiten de grenzen van ons gebied reikte de blik. Er werden excursies gemaakt naar Brugge, Gent, Damme en de bronnen van de Schelde in Noord-Frankrijk, om er maar enkele te noemen. Nog vers in het geheugen ligt de medewerking die de kring in de zomer van 1972 verleende aan de tentoonstelling "West Zeeuwsch-Vlaanderen presenteert" in het Cultureel Centrum te IJ zendijke Wat de samenwerking met overheidsinstanties betreft kan wor den gewezen op het mooie resultaat dat onlangs werd bereikt bij de voorgenomen stichting van een streekmuseum voor land bouwwerktuigen en gebruiksvoorwerpen, waarbij de medewerking van de drie gemeenten in de streek niet onvermeld mag blijven. Van de contacten met andere heemkundige kringen kan met name worden genoemd het nauw contact met het Heemkundig Genootschap van het Meetjesland te Eeklo. Dit is slechts een greep uit het vele dat de jaarverslagen vermelden over de activiteiten van de Heemkundige Kring West Zeeuwsch-Vlaanderen Aantal leden Contributie 6,per jaar (zal worden verhoogd). Voorzitter J.A. Leenhouts, Cadzand. Secretaris G.A.C. van Vooren, Aardenburg. Penningmeester J.S.M. van Bellegem, Eede. Leden A. Hoolhorst, Oostburg. H.A.M. van de Vijver, Biervliet. 9-

de Wete | 1973 | | pagina 21