J.C. Cornells, IJzendijke. J.A. Keijmel, Breskens. A.W. Eisseeuw, Oostburg. R. Tondat, Eeklo. Secretariaat Herendreef ^3, Aardenburg. Tel. Kantoor 01177- 1300 thuis 01177 1635 HEEMKUNDIGE KRING SAS VAN GENT. Eind 1967 staken een paar hobby-isten in Sas van Gent de hoof den bij elkaar en vormden een voorlopig komitee ter voorbe reiding van een Oudheidkundige Kring. De direkte aanleiding hiertoe 'Waren de grote kanaalwerken die hier begonnen en grote veranderingen in het stadsbeeld brachten. Ook was er in deze dagen al sprake van een gemeentelijke herindeling. Voor Sas van Gent stond haar voortbestaan als zelfstandige gemeente op het spel. Er werd een oproep gedaan aan een ieder "die belang stelling heeft voor de geschiedenis van Sas van Gent en zijn toekomst", te willen deelnemen aan een eerste vergadering op 26 januari 1968. Deze bijeenkomst met een honderdtal aanwezi gen was al dadelijk een succes. Velen deden toezegging tot medewerking Van het begin af was het duidelijk dat samenwerking met de reeds enige tijd bestaande Stichting Oud-Westdorpe wenselijk was. Beide verenigingen zijn sindsdien dan ook nauw met elkaar verbonden Om ons arbeidsterrein wat te verruimen, werd als spoedig be sloten de naam te wijzigen in Heemkundige Kring Sas van Gent. Op 17 maart 19^9 is de stichtingsakte van de "Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent" ten overstaan van Notaris de Graaf gepasseerd. Heemkunde omvat de studie van de eigen omgeving, in al haar aspecten, in het heden en verleden. Zij houdt zich bezig met de lokale en regionale geschiedenis, het dialektde volks kunde, demografie, sociologie, genealogie, naamkunde, kunst en kuituurgeschiedenis. Nog vele andere zaken op gebied van landschap en milieu heb ben onze belangstelling. Heemkunde is geen wetenschap op 10.

de Wete | 1973 | | pagina 22