zichzelf, onze aktiviteiten zijn vooral gericht op eigen waarneming, op het verzamelen, rubriceren en doorgeven van zelf verworven materiaal. De doelstellingen van de Heemkundige Kring Sas van Gent zoals deze in de statuten vermeld staan, zijn o.m. 1Het bekendmaken van de geschiedenis van Sas van Gent door middel van vergaderingen, lezingen en exposities. 2. Het verzamelen van verhalen, foto's, kaarten en/of repro- dukties van voorwerpen, schilderijen, souvenirs Sas van Gent en zijn inwoners betreffend. 3. Het uitgeven van deze verhalen en het reproduceren van kaarten, foto's en voorwerpen. k. Vervolgens hoopt de stichting haar werkterrein in die zin te verruimen dat er ruimschoots plaats is voor de omge ving. (Westdorpe-PhilipULne Deze doelstellingen kunnen naar behoefte worden aangevuld en/of worden aangepast aan tijd, plaats en omstandigheden. In de vijf jaar van haar bestaan is de Stichting Heemkundige Kring Sas van Gent uitgegroeid tot volwassenheid. Met haar ruim bOO leden is ze één der blceiendste van Zeeuws-Vlaande ren Haar aktiviteiten zijn vele Te veel om op te noemen. Enkele hoogtepunten waren 20 dec. '68. Lezing met dia's over het nieuwe kanaal en over de geschiedenis van het oude kanaal. 12-13-1^ sept. '69. Voor de Kammer-Bola soos hielden wij in "De Roselaer" onze eerste echte tentoonstelling. Zb febr.'70. Lezing: "De Flora en Fauna van de Braakman". 25 mei '70. Lezing "Kerkelijk leven in de Vesting Sas van Gent". Bouwtekeningen van de oude kerk werden geéxposeerd 16 t/m 30 juni '70. Expositie "Historische Kaarten en Prenten van onze streek uit de collectie van de Atlas van Stolk". 10 dec. '70. Lezing: "De kartografie van de Babyloniërs tot op heden". 15 febr.'71. Klank en lichtspel "Gent, Burcht van Vlaande ren" 11

de Wete | 1973 | | pagina 23